Güç kaynağı yeterli gelir mi?

Merhabalar. Şu anki sistemim için ekran kartı takviyesi yapmak istiyorum. Üzerindeki güç kaynağının (PowerBoost 250W) yetersiz ve eski olduğunu düşündüğüm için bir seçenek belirledim.

Sistemim:
-ASUS H81M-K 1150LGA anakart.
-Intel i3 4160 3.6 GHz işlemci.
-8 GB (2*4 GB 1600 MHz) RAM.
-500 GB Toshiba SATA harddisk.
-Ayrıca güç çekebilecek parçalar olarak klavye, mouse, hoparlör ve USB Wi-Fi adaptörü yazabilirim.

Ekran kartı olarak GT 1030'a karar verdim. PSU seçeneği olarak ise;

PowerBoost 400W %75 verimli (sanırım 12V kanalından 18A veriyor)

https://www.hepsiburada.com/powerboost-bst-atx400r-400w-12cm-siyah-fan-atx-psu-retail-box-jpsu-bst-atx400r-p-bd805418#reviews

Gelecekte sistemi yükseltme gibi bir düşüncem yok. Bu haliyle kullanacağım. Sizce belirttiğim güç kaynağı yeterli olur mu? Yükteyken kapanma, donma vs. gibi sorunlar oluşur mu?

mertozel33 mertozel33 (1)
4 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    PowerBoost gibi kalitesiz markalara bulaşmayın, bende çok sorun yaşadım bu markadan.

    GT 1030 minimum 300Watt istiyor, diğer parçalara bakarsak 12V kanalından 355+ Watt verecek güç kaynağı yeterli gelir. Klavye, Mouse bunlar fazla güç çekmez. Gelecekte sistem yükseltme düşüncen yok ancak güç kaynağından oluşabilecek zararlar sana sıkıntı yaratabilir. Almışken kaliteli al derim. Ha yok arkadaşım ben sistemimi çöp bir PSU'ya emanet ediyorum, yansın hiç bir şey olmaz ben zenginim yenisini alırım diyorsan Powerboost alabilirsin. Ben şahsen almazdım, sorun çıkarabilir, çıkarmayabilir bu riski ben almam sistemimi emanet etmem böyle bir PSU'ya.

    hydra hydra (3800)