Gümrük sunum ücreti 2019 kaç TL?

    Toplam 1 Cevap

    2019 yılında Gümrük Sunum Ücreti (Gumruk Snm Ucr) 4.50 TL, onunla beraber kesilen Gümrük Damga Vergisi de 0.70 TL olarak belirlenmiş. Ben de dahil çoğu AliExpress ve diğer yurtdışı sitelerden sipariş veren insanlar bu gümrük sunum ücretinin alındığını fark ettik. Anlaşılan o ki tutarı ne olursa olsun artık yurtdışından verdiğimiz siparişlerden devlet ek vergi alacak.

    Gümrük Sunum Ücreti tam olarak nedir?

    Gümrük snm ücreti hakkında detaylı bilgiyi bu yazıdan öğrenebilirsiniz: Gümrük snm ücreti nedir? Neden alınır? | 2019

    omercik omercik (9418)