Gümrükten geçmesi yasak ürünler 2019

Gümrükten geçmesi yasak olan ürünler nelerdir?

2019 yılında gümrükten geçmeyen ürünler hangileri?

Yurt dışından gelmesi yasak ürünler hakkında bilgi verir misiniz?

omercik omercik (9418)
4 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    AliExpress, Vova, GearBest gibi yurt dışı sitelerden her ürünü maalesef alamıyoruz. Yurt dışından alınması yasak olan ürünler elbette vardır. Bu ürünlerin gümrükten geçmesi devlet tarafından yasaklandığı için vergi ödemeyi göze alsanız bile elinize ulaşmazlar.

    Gümrükten geçmesi yasak olan ürünler nelerdir?

    • Cep telefonu dahil olmak üzere içine SIM kart takılabilen her türlü teknolojik aletler,
    • Elektronik sigara, alkol ve tütün ürünleri,
    • Parfüm başta olmak üzere kozmetik ürünler,
    • Kesici, delici bıçak niteliği taşıyan ürünler,
    • Sporculara yönelik takviye niteliğinde olan gıda ürünleri,
    • Silah ve silah yapımında kullanılan ürünler,
    • Doktor raporu olmaksızın reçetesiz ilaçlar.

    Eğer AliExpress, Vova, GearBest gibi sitelerden yukarıdakilere benzer ürünler almayı planlıyorsanız almayın. Bu tarz ürünler "ben gümrük vergisini ödeyeceğim" deseniz bile gelmez. Yani elinize ulaşmayacaktır.

    omercik omercik (9418)