Gün ışığından Yararlanma Saati şu tarih ve saatte bitiyor: 30 Ekim 2016 uyarısı

Türkiye'de artık saatler geri alınmayacak ama Windows beni uyarıp duruyor.

Gün ışığından Yararlanma Saati şu tarih ve saatte bitiyor: 30 Ekim 2016 Pazar, 04:00. Saat, belirlenen zamanda 1 saat geri alınacak şekilde ayarlandı.

Bilgisayar Windows 7.  Bu uyarıdan nasıl kurtulurum?

alivecan alivecan (337)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Eğer güncellemeleriniz kapalı ise o zaman bu uyarıyı alabilirsiniz. Windows 10 için geçtiğimiz hafta bu güncelleme geldi.  Bir kaç hafta öncede Windows 7 için bu güncelleme çıktı.

    Geçenlerde bununla ilgili yani Zaman Dilimi (time zone) güncellemesi Microsoft tarafından yayınlandı. KB3192321 güncelleme kodu.  Windows Update üzerinden bu güncellemeyi yükleyebilirsiniz.    KB3192321 güncellemesi Opsiyonel güncelleme listesinde geliyor.

    Zaman dilimi düzetlmek için gerekli KB3192321 güncellemesini yüklemeniz yeterli.

    Eski Zaman dilimi Türkiye Standart Saati(UTC + 02:00)  yeni zaman dilimi Istanbul(UTC + 03:00) Istanbul olarak değişti.  Artık zaman dilimi olarak Istanbul(UTC + 03:00) seçmek gerekiyor.

     KB3192321 güncellemesi şu işletim sistemleri için geçerli

    • Windows Server 2012 R2
    • Windows Server 2012
    • Windows 8.1
    • Windows Server 2008 R2 Service Pack 1 (SP1)
    • Windows 7 SP1
    • Windows Server 2008 Service Pack 2 (SP2)
    • Windows Vista SP2

    Windows 10 için zaman dilimi güncellemesi geçen hafta yayınlanan toplu güncellemenin içinde yeralıyordu.

    murat murat (12492)