Güncel Ses ve İnternet Sürücüsü Bulmamda Yardımcı Olur Musunuz?

İnternet için: Realtek / 10.23.1003.2017 sürümü / 3.10.2017 tarihli.

Ses için: Realtek Semiconductor Corp. / 6.0.1.8311 sürümü /  28.11.2017 tarihli.

Sürücülere sahibim. Windows Update güncel.

nibal nibal (1)
6 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Eğer masaüstü ise anakart üreticisinin web sitesinden, laptop ise laptop üreticisinin web sitesinden en güncel sürücüleri bulabilirsin.

    Gerekli bilgileri bizimle paylaşırsan daha detaylı yardımcı olabiliriz.

    ASUS H110M-K anakartına ait güncel sürücüler şurada bulunur: https://www.asus.com/tr/Motherboards/H110M-K/HelpDesk_Download/

    Realtek PCIe GBE Family Controller: http://www.realtek.com/downloads/downloadsView.aspx?Langid=1&PNid=13&PFid=5&Level=5&Conn=4&DownTypeID=3&GetDown=false

    omercik omercik (9418)
    6 yıl önce cevaplandı

    • Anakartı mı vereyim? nibal 6 yıl önce
    • Eğer masaüstüyse anakartın modelini söyle @nibal omercik 6 yıl önce
    • Asus H110M-K nibal 6 yıl önce
    • Mesajıma gerekli şekilde ekleme yaptım @nibal omercik 6 yıl önce
    • Sağ olun. Baktım da. Oradaki sürümler, benim şu anki kendi sürümlerimden eski. nibal 6 yıl önce
    • O halde aygıtlarının isimlerini paylaş, bir de kendi sitesinden bakalım @nibal omercik 6 yıl önce
    • Realtek markası ikisi de. nibal 6 yıl önce
    • Realtek ama tam modeli ne? Aygıt Yöneticisini açıp Ağ Bağdaştırıcıları altındaki aygıtların bir resmini atabilir misin? @nibal omercik 6 yıl önce
    • Realtek PCIe GBE Family Controller nibal 6 yıl önce
    • Hangisini indireyim? nibal 6 yıl önce
    • İşletim sistemine uygun olanı seçip indir @nibal omercik 6 yıl önce
    • İndirdim. Sürüm farklı ama değişmedi, yine aynı. nibal 6 yıl önce
    • Önce eski sürümü kaldır, daha sonra yenisini kurmayı dene @nibal omercik 6 yıl önce
    • Onu kaldırıp PC baştan başlatınca otomatik en eskiyi kuruyor. nibal 6 yıl önce

    Açtığın konuda donanım isimlerini ve sürücülerin sürüm numaraları ile tarihlerinide veriyorsun (Herhalde.. Açıklamamışsın ama öyle anlaşılıyor). Öyleyse daha ne istiyorsun? Sürücü tarihleri çok yakın tarihler. Onlardan daha yeni sürücüler yok henüz. Donanım üreticileri 15 günde bir sürücü çıkarmıyorlar.

    Ve sürücü güncellemelerinide şu şekilde yaparsın (yapmalısın). Aygıt yöneticisinde zaman zaman sürücüler üzerinde -internet bağlantında olduğu zamanlarda- sağ tık yaparsın ve sağ tık menüsünden "Sürücüyü güncelleştir" bağlantısını tıklayıp güncelemeyi denersin, eğer donanım sürücüsünün güncel bir sürümü mevcut ise bu güncelleme yapılır. Yeni bir sürücü sürümü çıkmadıysa bu sistemin sana vereceği  "yeni sürücü bulunamadı gibi" bir mesajla bildirilir.

    temmuz temmuz (12505)