Güncelleme başarısız oldu (hata:7)

Google Chrome'u güncellemek isterken aşağıdaki hatayı alıyorum:

Güncelleme başarısız oldu (hata:7) Güncelleme olup olmadığı kontrol edilirken bir hata oluştu: Google Chrome, tutarsız Google Güncelleme Grup Politikası ayarları nedeniyle güncellenemiyor. Google Chrome Binaries uygulamasına ilişkin güncelleme politikasını geçersiz kılmayı ayarlamak için Grup Politikası Düzenleyici'i kullanın ve işlemi tekrar deneyin.

Google Chrome Güncelleme başarısız oldu (hata:7) hatasının çözümü nedir?

cemkara cemkara (4215)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Google Chrome yüklerken veya güncellerken Google Chrome Güncelleme başarısız oldu (hata:7) hatası alıyorsanız sorunu gidermek için aşağıdaki çözümlerden faydalanabilirsiniz:

    Google Chrome Güncelleme başarısız oldu (hata:7) hatası Çözüm 1:

    1. Windows ve R tuşlarına basın çalıştır açılacaktır. Regedit yazın ve enter tuşuna basın. Kayıt defteri editörü açılacaktır.
    2. Kayıt defteri editöründe aşağıdai yolu izleyin:
       HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\
    3. Bu yol altındaki Google değerini sağ tuşla tıklayın ve silin.
    4. Bilgisayarı yeniden başlatın.
    5. Google Chrome u güncelleyin ya da yeniden yükleyin.

    Eğer bu çözüm işe yaramazsa aşağıdaki çözümü deneyin.

    Google Chrome Güncelleme başarısız oldu (hata:7) hatası  Çözüm 2:

    Google Chrome Güncelleme başarısız oldu (hata:7) hatası Google Chrome uygulama klasöründeki bir sorundan kaynaklanıyor. Bu sebeple Google Chrome kurulum klasörünü silmeniz ve Google Chrome'u yeniden yüklemeniz gerekecek.

    Google Chrome Güncelleme başarısız oldu (hata:7) hatasının çözümü için şunları yapın:

    1. Öncelikle Google Chrome kurulum dosyasını buradan indirin ve masaüstüne kaydedin: Google Chrome İndir
    2. Daha sonra Google Chrome 'un tüm sekmelerini kapatın.
    3. Çalıştıra (Windows tuşu ve R tuşuna birlikte basarak açabilirsiniz) şu ifadeyi yazın ve enter tuşuna basın:
      Windows XP için :
      %USERPROFILE%\Local Settings\Application Data\Google
      Windows Vista, Windows 7, Windows 8  için :
       %USERPROFILE%\AppData\Local\Google
    4. Bu klasördeki Chrome kullanıcı profil klasörünü barındıran Chrome klasörünü silin.
    5. Daha sonra Google Chrome kurulum klasörünü silmek için, Çalıştıra (Windows tuşu ve R tuşuna birlikte basarak açabilirsiniz) şu ifadeyi yazın ve enter tuşuna basın:

      64 bit için :Windows XP / Window Vista / Windows 7 / Windows 8
      %PROGRAMFILES%\..\Program Files (x86)\Google

      32 bit için : Windows XP / Window Vista / Windows 7 / Windows 8
       %PROGRAMFILES%\Google

    6. Bu klasördeki Chrome kurulum klasörünü barındıran Chrome klasörünü silin.
    7. 1. Adımda indirdiğiniz Google Chome kurulum dosyası ile Chrome'u yeniden yükleyin.

    Bu işlemden sonra Google Chrome başarıyla kurulmuş olmalıdır.

    cemkara cemkara (4215)