CD'siz format atılabilir mi? Hard Diskten format atma

Bilgisayarım Güvenli Mod'da iken CD'siz format atsam bir sıkıntı olur mu?

mete1991 mete1991 (1)
6 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    NT6 HDD Yükleyici (download için tıkla) kullanarak bunu yapabilirsin. Eğer hatalı bir işlem yapmazsan problem olmaz:

    cd'siz format atma - hardisk veya sabit diskten format atma - videolu anlatım (tıkla)

    Ama eğer Windows 8, 8.1 veya 10 işletim sistemiyse PC'deki sistem ve aynı sistemi format çekerek yeniden yüklemeyi düşünüyorsan, bu yeniden yükleme mutlaka format çekerek olmaz. İşletim sisteminin kendi kurtarma/sorun giderme seçeneklerinden "Sıfırlama" yolu ile bu daha kolay ve sağlıklı olur:

    Windows 10 Nasıl Sıfırlanır? (tıkla)

    Not: Windows 8-8.1 sıfırlamasıda benzer yol ve şekillerle olur.

    Ayrıca USB'den -flash bellek yükleme medyası ile- ve @mutecessis bahsinde geçen windows yükleme (setup) dosyası çalıştırılarak veya microsoftun MediaCreationTool aracı kullanılarakta (internet bağlantısı gerektirir) PC'lere windows yüklemek mümkündür.

    temmuz temmuz (12505)
    6 yıl önce cevaplandı

    Direk setup çalıştırarak diyorsun galiba ben windows 7 yi bu şekilde masaüstü bilgisayarına kurdum ama disk i bölerken hata vermişti, başka bir bilgisayarda denediğimde setup hiç çalışmadan hata verdi yani en iyisi bir cd den yada usb den format at.

    mutecessis mutecessis (216)
    6 yıl önce cevaplandı

      Neden CD'siz format atmak istiyorsun ki? 1 adet boş CD bulmak 2017 Türkiye'sinde bu kadar zor olmamalı

      omercik omercik (9418)