Güvensiz linkle alakalı hacklenmiş olabilir miyim ?

Telefonuma bir sms geldi. Bir link vardı fakat girmedim. Şifre ve kullanıcı adıyla bir siteye yönlendiriyordu. Boşluguma geldi ve google ye bla bla .com diye yazdım ve linke girmiş oldum sanırım. Sayfada aynı şekil şifre kullanıcı adı soruyordu. Hemen çıktım. Bir sorun olur mu ne yapmalıyım hiçte anlamam bu işlerden.

kullanici981418 kullanici981418 (1)
1 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Merhaba,

    Bu şekilde gelen dolandırıcılık mesajlarındaki linklerin çoğunluğu bilgilerinizi çalmaya yöneliktir. Ancak normal şartlarda sadece linke tıklamakla cihazınıza bir zarar gelmez. Asıl sorun o linkte size sorulan kullanıcı ve şifreyi yazdığınızda başlar. Ayrıca bu linklerin çoğunluğu direkt telefona zarar vermez ve bilgilerinizi çalmaya odaklanır. Ama yine de emin olmak için telefonunuza Malwarebytes uygulamasını yükleyip ücretsiz bir şekilde telefonunuzu virüslere karşı tarayabilirsiniz.

    xbedirhanx xbedirhanx (836)