Haber kopyalayan siteler nasıl reklam alıyor?

Haber siteleri içerikleri hemen hemen aynı paylaşımlar yapıyolar zaten çoqu haber sitesi botlarla makaleleri çekiyolar ama sorun şurda googlede adsanse nasıl reklam veriyor bunlara yüksek hit olunca kopya önemi kalmıyor mu yoksa ?

krsn krsn (233)
4 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Haber sitelerinin tamamı neredeyse haberleri ajanslardan alır. Anadolu Ajansı gibi ajanslar haberleri servis eder. Bazı haber siteleri bu haberleri doğrudan alır koyarlar. Bazıları da bunlarda hafif düzeltmeler, oynamalar yaparlar. Dikkat edersen haberler aynıdır ama çoğunda cümleler, başlıklar farklıdır. Google da bunu biliyor. Bu içerikler kopya içerik değil.

    Ciddi haber sitelerinin hiç biri kopyala-yapıştır ile girmiyor haberleri. Bu sebepten bir sorun olmaz. Fakat Google'ın büyük sitelere torpil yaptığı gerçeği de var. Tam torpil denemez aslında. Trafik alıyorsa çok kullanıcı tercih ediyor demektir. Google'da buna değer verir. Kullanıcı davranışları Google'ın gözünde değerlidir.

    alattin alattin (16984)