Haberbank virüsü nasıl temizlenir?

Chrome'u açınca karşıma haberbank.xyz diye bir sayfa açılıyor. Ne yaptıysam Google Chrome açılış sayfasını  haberbank.xyz virüsünden kurtaramadım. haberbank.xyz virüsü nasıl temizlenir?

Anonim Anonim (156)
2 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Yüklediğin bir yazılım Chrome ana sayfanı haberbank.xyz sitesi ile değiştirmiş. haberbank.xyz sitesinden şu yöntemler ile kurtulabilirsin.

    haberbank.xyz virüsü temizleme:

    1. Chrome adres satırına şunu yaz: chrome://settings/appearance ve enter tuşuna bas.
    2. Ana Sayfa Düğmesini Göster seçeneğini açık duruma getir.
    3. Yeni Sekme Sayfası seçeneğini seç.

    Bu işlemden sonra haberbank.xyz temizleme tamamlanmış olur.

    Sorun devam ederse şunu dene:

    1. Chrome adres satırına şunu yaz: chrome://settings/reset ve enter tuşuna bas.
    2. Ayarları orijinal varsayılan değerlerine geri yükleyin seçeneğini tıkla.
    3.  Bu işlemden sonra Chrome sıfırlanacaktır.

    Her ihtimale karşı bilgisayarı Malwarebytes ve Adwcleaner ile taramakta da fayda var.

    hakan hakan (15409)