haberimix nedir, nasıl kaldırılır?

haberimix nedir?

Bilgisayarımda haberimix adında bir program yüklü. haberimix nedir, nasıl kaldırılır?

haberimix virüs mü?

tehlikelisrn tehlikelisrn (1)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    haberimix nedir?

    haberimix potansiyel olarak istenmeyen bir program. Reklam amaçlı bilgisayara yükleniyor. haberimix tarayıcı ana sayfasını değiştirmek, size reklamlar göstermek gibi amaçlar içeriyor olabilir.

    Olabilir diyorum çünkü henüz inceleme fırsatı bulamadım ama netteki örneklerinden bunun zararlı istenmeyen bir program olduğu anlaşılıyor.

    haberimix virüs mü?

    Hayır, haberimix virüs değil ama zararlı ya da istenmeyen program olarak nitelendiriliyor. Bilgisayarınızı yavaşlatmak, reklamlar göstermek, kendinden açılır pencereler içinde  rahatsız edici reklamlar göstermek gibi etkileri olabilir. Virüsler genelde pc ye zarar vermek, çökertmek, yayılmak gibi amaçlar barındırırken bu tür yazılımlar genelde reklam amaçlıdır.

    haberimix nasıl kaldırılır?

    Denetim Masası > Programlar ve özelliklerden haberimix uygulamasını kaldırabilirsiniz.

    haberimix üreticisi olarak navigation görünür. Bu uygulamayı yani haberimix programı siz bilerek ve isteyerek yüklemediyseniz doğrudan kaldırın.

    haberimix kaldırmak için ayrıca reklam yazılımları temizleme programlarından yararlanın. haberimix programından başka pc yi yavaşlatan programlar varsa bunlardan da kurtulursunuz.

    Öncelikle reklam yazılımlarını temizlemek için şu programlar ile bilgisayarınızı taratın:

    1. Bilgisayarınızı önce Junkware Temizleme programı ile taratın.
      Junkware Removal Tool Nedir, Junkware Removal nasıl kullanılır?

    2. Bilgisayarınıza Malwarebytes anti-malware indirin ve burada anlatıldığı gibi bilgisayarınızı taratın.
      Malwarebytes nedir nasıl kullanılır
    3. Adwcleaner ile bilgisayarınızdaki reklam yazılımlarını temizleyin.
      Adwcleaner nedir nasıl kullanılır

    Bu programları sonradan silebilirsiniz.

    Taramadan sonra Pc'nin son derece hızlandığını fark edeceksiniz.

    hakan hakan (15424)