hacktool:win64/kms bilgisayar virüsü bulaşırsa ne olur?

Bilgisayara hacktool:win64/kms virüsü bulaşırsa ne olur? Nasıl bir virüstür nasil kaldırabilirim?

hilalcelik46 hilalcelik46 (7)
4 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Crackli bir şekilde aktivasyon edildiğinde böyle bir şey ile karşılaşırsınız yani Windows lisansı için KMSPico ( KORSAN ) kullanılmış ve tarama yapınca da bu virüsü belirtmiş. Aşağıda ki programlarla bilgisayara tarama yapın.

    Tehlikeli bir virüs olmayabilir ben zamanında KMSPico kullanmıştım bir sorun teşkil etmemişti ama yinede güvenliğiniz için virüsü kaldırmanızı öneririm.

    hydra hydra (3800)
    4 yıl önce cevaplandı

      Bilgisayarına bulaşan virsü temizlemek için gridinsoft ile bilgisayarını tara. Ayrıca her crack'a virüs diyemeyiz bazı crack uygulamaları yani dosyaları virüs olmaya bilir.

      GridinSoft Anti-Malware nedir? GridinSoft Anti-Malware nasıl kullanılır?

      darkcrak darkcrak (5168)
      4 yıl önce cevaplandı

        @hydra arkadaşın yazısına ek olarak bende bir şeyler ekleyeyim..

        KMSPico programı bilgisayarınızda mevcut olduğu için Windows Defender bu uyarıyı vermiştir.

         KMSPico ; Windows - Office programlarını korsan şekilde lisanslayan bir uygulamadır.Bir nevi crackleme işlemi diyebiliriz.

        Crackleme işlemleri ve crack dosyları genelde antivirüs programları tarafından windows defender dahil , virüs olarak algılanır oysaki bu durum virüs teşkil etmez. Bende kullandım bu  KMSPico programını ; herhangi bir sıkıntı yaşamadım. İçiniz rahat olsun.

        NOT :  Her crack dosyası virüs değildir diye bir söz konusu olamaz ; crack dosyaları kullanırken dikkatli olmanızda fayda var ve illa crackli dosya kullanacaksanızda bilindik sitelerden indirin.

        NOT :Her zaman orjinal lisanslı ürün kullanmak daha iyidir..

        ybaskin34 ybaskin34 (1440)