Hafıza kartı ayrılmamış alan sorunu çözümü nedir?

Hafıza kartım vardı b.sayara taktım ıcındekılerı almak ıcın yuzde 30 a geldı durdu bende duraklattım sonra devam dedım olmadı...sonra cıkardım tekrar taktım olmadı bıkac kez taktım gene aynı
Yanı gormedı b.sayar
Aygıt yonetıcısınden kaldır dedım kaldırdı zorla
neyse bıkac denemeden sonra gordu ama buseferde ayrılmamıs bolum dıyor dısk yonetıcısınde...
Yenı bırım olustr dıyorum bıseferde verı hatası yanı dongusel artıklık denetımı hatası alıyorum
Duzelırmı bu...
Tesekkur ederım...

researcher09 researcher09 (1)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    SD kart format programları var bunlardan yardım alabilirsin. Hafıza kartı formatlama programları arasında en başarılılarından SD Card Formatter 4.0 programını deneyebilirsin mesela.

    SD Card Formatter, SD, SDHC ve SCXC gibi tüm hafıza kartlarını hızlı bir şekilde formatlamanı sağlar. SD kartını formatladığın zaman ayrılmamış alan sorunu da çözülecektir.

    SD Card Formatter kullanmak için için SD card formatter indir linkine tıklayıp kurulum dosyasını indirmen ve bilgisayarına kurman yeterli.

    SD Card Formatter programı çalışmadıysa bir başka sd kart formatlama programı olan SD Memory Card Formatter programını deneyebilirsin.

    SD Memory Card Formatter indir linkine tıklayarak indirmen yeterli.

    omercik omercik (9418)
    5 yıl önce cevaplandı

    • slmlar...yanıtınızı aldım tesekkur ederim.tavsıye ettıınız programı kurdum ancak calısmıyor... researcher09 5 yıl önce
    • Bir başka program linki daha verdim. @researcher09 omercik 5 yıl önce
    • dısk bicimlendirme hatası dıye arama yaptırdıgımda sitenızde bazı ıslemler var onları yaptım mesela komut isteminde list disk sonra select dısk clean ve bolum olusturma yaptım ancak konut isteminde veri hatası yanı döngüsel artıklık denetimi hatası aldım... researcher09 5 yıl önce
    • 2.dedıgınız programı sımı denıyorum tesekkurler researcher09 5 yıl önce
    • Sen ikinci programı da bi dene bakalım. @researcher09 omercik 5 yıl önce
    • proram acıldı ama maalesef format hatası verıyor... researcher09 5 yıl önce
    • Senin sd kart büyük ihtimalle zarar görmüş. Format programlarıyla kesin çözülmesi gerekirdi normalde. @researcher09 omercik 5 yıl önce
    • Ne garıp yaa durup dururken kopyalama yaparken durdu kaldı yuzde 30da ıptal etmeseydım keske...arada disk yonetımınde cıkıyor arada cıkmıyor...verı hatası duzelmezmı pekı researcher09 5 yıl önce
    • Yani dediğim gibi format programlarıyla düzelmediyse artık düzeleceğini sanmıyorum. Keşke sen %30'a gelince durdurmasaydın. @researcher09 omercik 5 yıl önce
    • Evet haklısın durdurmasaydım keske...nerden bılırsın kı...baska bı b.sayarda deneyeyım bakalım olacakmııı...soyle bı durum oldu daha evvel 1 gblık flash bellegım vardı gormuyordu formatta atamıyordum...ogle duruyordu bellı bı zaman sonra takayım dedım duzelmıs ne enteresan...atmayayım dursun ogle bakalım ne olacak...yardımların ıcın tesekkur ederım slmlar researcher09 5 yıl önce