Hafıza kartı görmeme sorunu, telefon ve bilgisayar hafıza kartını görmüyor

İyi çalışmalar günaydın....telefonda kullandığım 16bg bellek kartım vardı...bir gün telefon okumamaya başladı sonra bilgisayarda düzeltirim düşüncesiyle b.sayara taktım ancak b.sayarda görmedi...disk yönetiminden de denedim harf değiştirme ile ama maalesef gene olmadı acaba yanlış yöntem mi uyguladım...teşekkür ederim

researcher09 researcher09 (1)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Hafıza kartınızı bilgisayara taktığınızda Disk Yöneticisi üzerinde herhangi bir tepkime oluşmuyorsa bilgisayar hafıza kartını hiçbir şekilde görmüyor ve kurtarılması imkansız olabilir.Ancak Disk yönetimi üzerinde hafıza kartını görünüyor ve içine giremiyorsanız kurtarma şansınız var demektir.

    Öncelikle kartınızda donanımsal veya yazılmsal bir sorun oluşmuş olabilir.Bu durumda sorununuz yazılımsal ise aşağıdaki şekilde sorununuz çözülmesi gerekir.

    1. Başlata gelin ve arama bölümüne cmd yazın çıkan cmd komut istemi uygulamasını sağ tuş diyerek yönetici olarak başlatı seçin.
    2. Cmd ekranına diskpart yazın ve enter e basın.Şimdi diskpart ekranı açılacaktır.
    3. list disk yazın ve enter e basın.Karşınıza bilgisayara takılı olan tüm disk,usb,micro sd gibi medyalar listelecektir.
    4. Bilgisayarınıza taktığınız sd kartın disk numarasını bulun ve şimdi select disk X  (X=disk numarası) yazın ve enter e basın.Şimdi disk seçilecek.
    5. clean yazın ve enter e basın. (şimdi seçtiğiniz disk tamamen silinir!, yanlış diski seçmeyin!)
    6. create partition primary yazın ve enter e basın. (disk üzerinde bölüm oluşturulur)
    7. format fs=fat32 quick yazın ve enter e basın. (diskiniz fat32 quick olacak şekilde formatlanır)
    8. assign yazın ve enter e basın. (diskinize bir harf atanır ve artık bilgisayar tarafından kullanılır hale gelir)

    Bu şekilde diski tamamen silip formatlama yapmış oldunuz.Umarım diski tekrar kullanabilir hale getirebilirsiniz.

      ismailsarp ismailsarp (6010)
      6 yıl önce cevaplandı

      • teşekkür ederim cvbınız için...ancak diskpart bölümünde gözükmüyor...ozaman hafıza kartı sızlere omur degılmı researcher09 6 yıl önce
      • muhtemelen evet, donanımsal olarak hiç olmazsa burada gözükmesi gerekirdi.Eğer imkanınız varsa Linux bir makinede deneyin :) @researcher09 ismailsarp 6 yıl önce
      • maalesef ama yınede elımde bulunduruyorum Linux bulursam denerim teşekkür ederim researcher09 6 yıl önce