Hafıza kartım çalışmıyor

32 GB depolama alanı olan hafıza kartım 1 haftadır telefonumda çalışmıyordu. Çıkardım, bilgisayarıma taktım ve bilgisayarım telefonumun aksine kartı görüyor ancak tıklayınca açmıyor. Açmamakla kalmayıp, üzerine iki defa tıklayınca veya sağ tıklayınca bilgisayar donuyor ve "disk yerleştirin" diye hata veriyor. Ne yapmalıyım?

ozanknay ozanknay (2)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Mesela Güvenli Mod'da biçimlendirmeyi deneyebilirsin. Olmadı, Disk Yönetiminde önce siler sonra yeniden oluşturur ve biçimlendirirsin.

    Eğer hiçbir şekilde biçimlendirilemiyorsa aşağıdaki yöntem ve araçları denersin:

    Windows, biçimlendirmeyi bitiremedi (tıkla)

    USB Disk Storage Format Tool (tıkla)

    SD kart ise SD Formatter 4.0 (tıkla)

    Silicon power formatter (tıkla)

    Edit:

    Disk yazmaya karşı korumalı hatası nasıl çözülür? (tıkla)

    Diskpart kullanarak USB bellek/disk koruması kaldırma (tıkla)

    Eidt2:

    Başka bir PC'de biçimlendirme denedinmi? Denemediysen onuda denemelisin.

    temmuz temmuz (12505)
    6 yıl önce cevaplandı

    • "The memory card is write protected, release the write protect switch" hatasını veriyor. ozanknay 6 yıl önce
    • Mesajım altına ilave ettim @ozanknay temmuz 6 yıl önce
    • hiçbiri işe yaramadı. ozanknay 6 yıl önce
    • diskpart yapınca başarılı oldu diyor ancak diskparttan sonra biçimlendirmeye kalkınca "F'e bir disk yerleştirin" diyor. ozanknay 6 yıl önce
    • Mesajımın altına yeniden bak @ozanknay temmuz 6 yıl önce
    • Denedim. Artık olmayacak sanırım, 64 GB'lık yeni bir tane alacağım. İhtiyacım da vardı. ozanknay 6 yıl önce