Halk Bank adınıza 580,72TL fazla kesilen vergi, komisyon işlem ücreti bulunmakta mesajı doğru mu?

Telefonuma +905070453371 numaradan şöyle bir mesaj geldi: Halk Bank adınıza 580,72TL fazla kesilen vergi, komisyon işlem ücreti bulunmakta. Link'e tıklayarak iadenizi alın! gg.gg/iade-halka bu mesaj gerçek mi?

murat murat (12492)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    +905070453371 nolu numaradan gelen mesaj gerçek mi?

     Halk Bank adınıza 580,72TL fazla kesilen vergi, komisyon işlem ücreti bulunmakta. Link'e tıklayarak iadenizi alın! gg.gg/iade-halka mesajı bir dolandırıcılık girişimidir.

    Mesajda verilen web sitesi sizi: https://iadatiadeleriniz.com/Login/ adresine yönlendirir. Bu site Halkbanka ait gibi görünen sahte bir sitedir. Amaç Halkbank internet şubesi giriş bilgilerinizi ele geçirmektir.

    Bu gibi mesajları lütfen dikkate almayın.  Bankadan gelmiş gibi bir mesaj alırsanız ve şüphede kalırsanız mutlaka bankanızın gerçek telefon numarasını arayın veya şubeye uğrayarak teyit alın.

    Son dönemde bu tür dolandırıcılık, sahtekarlık işlemleri artmıştır. Bunlara mutlaka dikkat edin.

    +905070453371 numarası halkbanka mı ait?

    Hayır +905070453371 numarası halkbanka ait değildir.

    murat murat (12492)