HALKBANK MOBİL ile 10GB Cebinizde kampanyası gerçek mi?

Twitter üzerinde görülen HALKBANK MOBİL  ile 10GB Cebinizde -  Başvuru Yapan Tüm Müşterilerimize Anında 10GB İnternet ve 750TL Hediye ! Hemen Başvur >>> https://www.halkbankformum.tk kampanyası gerçek mi?

hakan hakan (15394)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    HALKBANK MOBİL ile 10GB Cebinizde kampanyası gerçek mi?

    Bu reklam bir dolandırıcılık girişimidir. Bu tür dolandırıcılık yöntemleri phising yani oltalama olarak adlandırılır. Reklamda bahsi geçen www.halkbankformum.tk sitesine girildiğinde sizi sahte bir HalkBank internet şubesi giriş ekranı karşılar.

    Halkbank internet bankacılığı bilgileriniz girip giriş yapmak istediğinizde sizden telefonunuza gönderilen SMS istenecektir.  Daha sonra dolandırıcılar sizi bu ekranda bir kaç sabiye bekletecekler. Bu sırada eğer girdiğiniz bilgiler doğruysa sizin banka hesabınıza giriş yapıp işlem yapmaya başlayacaklar.

    Bu tür Twitter gibi sosyal medya üzerinden yayılan kampanyalara inanmayın. Eğer bir kampanya görürseniz ve bunun doğruluğunu teyit etmek isterseniz bankanızı telefonla arayın veya bankanızın web sitesini ziyaret edin.

    Eğer bu siteye bilgilerinizi girdiyseniz ivedilikle bankanıza telefon açın.

    hakan hakan (15394)