Hangi ekran kartını tercih etmeliyim, MSI GeForce GT 1030 mu ASUS R7240 mı?

Arkadaşlar yazın sistem toplayacağım. Malum dolar şu an yüksek seviyelerde ve güçlü bir bilgisayar toplamaya olanak sağlamıyor. Bende fiyat performans bilgisayar toplamaya karar verdim. Kasa olarak 2000₺ civarlarında toplayacağım. Neyse çok fazla uzatmadan soruya geçeyim. Ekran kartı olarak MSI GeForce GT 1030 2GH LP OC 2GB GDDR5 64Bit DX12 Ekran Kartı mı ASUS R7240-O4GD5-L 4GB DDR5 128Bit Radeon Ekran Kartı mı tercih etmeliyim ? İşlemci olarak Intel Pentium G4600 3.6GHz 3MB Cache LGA 1151 veya AMD Ryzen 3 1200 3.1GHz Soket AM4 8MB Önbellek 65W Wraith düşünüyorum.

enes7534 enes7534 (13)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    MSI GeForce GT 1030 daha iyi bir kart. LP ekran kartları ile ilgili oyun oynarken ısındığına dair şikayetler var.  Fanlı modeller daha iyi soğutma sağlıyor. Yaza kadar bekleyeceksen bence sistem araştırmasını şimdi yapma.  Belki bu bütçeye alabileceğin daha iyi ekran kartları çıkabilir. Bu soruyu almaya hazır olduğunda tekrar sor.

    hakan hakan (15424)