Hangi IIS sürümleri HTTP/2.0 destekliyor?

Windows sunucularda HTTP/2.0 desteği için hangi IIS sürümüne ihtiyaç var.

Hangi Windows işletim sistemlerinde HTTP/2.0 destekleniyor?

alattin alattin (16999)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Hangi Windows işletim sistemlerinde HTTP/2.0 destekleniyor?

    Microsoft  HTTP/2.0 desteği ile ilgili şu şekilde bir bilgi veriyor: "Windows 10 veya  Windows Server 2016 üzerinde çalışan IIS yazılımları HTTP/2.0 destekler.

     Windows Server 2016 üzerinde IIS 10.0  çalışıyor.

    Yani eğer sunucunuz Windows Server 2016  ise o zaman HTTP/2.0 desteğiniz var demektir. Bunun dışında Windows Server 2016 öncesi sunucularda HTTP/2 desteği yok, olmayacak. Microsoft şimdiye kadarki IIS politikasında hiç bir zaman alt sürümlere yeni özellikler eklemedi. Yani bunun anlamı  Windows Server 2016 öncesi yani IIS 10.0 öncesi IIS sürümleri HTTP/2.0 desteğine sahip olmayacaklar.

    alattin alattin (16999)