Hangi internet servis sağlayıcısı seçmeliyim?

Merhaba,

Düzce'de ikamet ederken türk.net kullanıyordum ve çok memnundum. Konya'ya taşınıyorum ve taşındığım yerde türk.net'in fiber desteği olmadığını söyledi türk.net bu yüzden hizmeti iptal ettik ve yeni bir iss arayışına girdim.

Bina altyapısı fiber ve 100mb destekledipini öğrendim aradığım iss'lerden. İnternetten araştırıyorum ama bütün iss'ler için şikayet deryası buluyorum.

Beklentim 100 mb'e kadar sınırsız.

Kabloneti önerdiler konuştum akşam 7 - 12 arası 25mb düşer hız diyor, e zaten o saatte kullanacam ben,

Milennium ve speed net var çok şikayet okudum haklarında.

TT ye zaten girmiyorum.

Birde taahhütten korkuyorum internet berbat çıkar elimde kalır diye.

Var mı acaba önerileriniz

aserifkuzu aserifkuzu (188)
4 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Sana 4 tane internet sağlayıcısı önere bilirim

    1. Netspeed eğer memnun kalmazsan istediğin zaman çıka bilirsin çünkü taahhüt yok.
    2. Fixnet taahhütsüz de var taahhütlü de var fakat Taahhütsüz 80 TL- Taahhütlü 24 Ay 35 TL
    3. @hydra nın da dediği gibi Türkcell SuperOnline fakat Türkcell de taahhüt var ve pahalı
    4. Turktelekomprime fiyatına göre çok pahalı 159,9 TL
    darkcrak darkcrak (5168)
    4 yıl önce cevaplandı

      Millenicom alma zamanında çok sorun yaşadık, Turkcell Superonline düşünebilirsin fiber altyapılarda kendi altyapısını kullanıyor.

      hydra hydra (3800)
      4 yıl önce cevaplandı

      • Konuştum 24mb e kadar destekliyorlar :( aserifkuzu 4 yıl önce
      • TurkTelekom dene taahütsüz. Eğer beğenirsen taahütlü yaptırabilirsin. hydra 4 yıl önce

      İstanbul, İzmir, Ankara gibi büyük iller dışında genelde benim gördüğüm Türk Telekom dışında diğer internet servis sağlayıcılar pek de verimli olmuyor.  Destek konusunda sorun çıkartıyorlar.

      Türk Telekom gibi bir kurumla taahhütsüz başlanıp sonra memnun kalınırsa  taahhütsüz  verilebilir diye düşünüyorum. Benzer bir işlemi Superonline'de yapmıştım.  İlk ay kullandım biraz yüksek fatura ödedim. Sonra memnun kalınca 12 ay taahhüt verdim. 12 ay sonra tekrar Türk Telekoma döndüm destek almakla ilgili sorunlar yaşadığım için.

      Herkesin internet kullanım şekli ve beklentileri farklı.  Yoğun kullanmayan kişiler hiç sorun yaşamadım derken aktif internet kullanıcıları aynı servis sağlayıcıyı çok sorunlu bulabilir.

      Senin yerinde olsam 1 ay Türk Telekom  ile başlar memnun kalırsam sonra taahhüt verirdim. ISP'ler açısından bölgeler çok kritik farklılıklar gösteriyor. Diğer servis sağlayıcıların da Türk Telekom alt yapısı kullandığını düşünürsen TTNET her ne kadar  zaman zaman sorunlu da olsa ilk denenmesi gereken diye düşünüyorum.

      alattin alattin (16999)