Hangi internet servis sağlayıcıyı seçmeliyim?

Uzun zamandır TTnet kullanıcısıyım ancak internette ani kopmalar yavaşlamalar ve donukluklar mevcut. Türknet internet sağlayıcısından bir telefon aldım internette biraz araştırdım ancak pekde iyi olmadığını okudum fakat henüz tam emin değilim. Sizce Türknet'e geçmeli miyim? ucuz bir servis mevcut ancak internette kopmalar veya internet sıkıntısında teknis serviste sorun yaşamak istemiyorum. Hangi internet servis sağlayıcıyı seçmeliyim? TTnet'e devam mı etmeliyim yoksa Türknet'e mi geçmeliyim?

mustafa38 mustafa38 (72)
9 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Uzunca bir zaman dilimi TTNET kullandıktan sonra yaklaşık 3 aydır Superonline kullanıyorum.

    Neden TTNET'i bıraktım ve farklı bir arayışa girdim?

    Temel sebep benzer bir tarife (8 Mb/s limitsiz) Superonline'de daha ucuzdu. Şuan herhangi bir sorun yaşamıyorum. Genel olarak superonline'den memnunum.

    Bazen anlamsız derecede yavaşlamalar oluyor fakat bu durum süreklilik arz etmiyor.  Türk.net kullanmadım fakat internet servis sağlayıcılar arasındaki en büyük farklılığın destek personelinin bilgi seviyesi ve yeterliliği olduğunu düşünüyorum. TTNet'te çok fazla sayıda bilgisi az fakat her şeyi bilen çalışan mevcut.

    Sorunun neden kaynaklanacağını belirtecek bilgiye sahibim ( bir servis sağlayıcının teknik alt yapısını kurmuşluğum var ve işleyişin nasıl olduğuna dair tüm süreçler konusunda bilgi sahibiyim). TTNet üzerinden hizmet alırken bolca ve anlamsızca bilgisayarı yeniden başlatın, modemi kapatıp açın tarzı ezber yönlendirmeleri yaşadım.

    Superonline ile henüz bir sorun yaşamadığım için bu konuda nasıllar, nasıl bir teknik destek ekibi var bilmiyorum.

    Bağlantı kopmasına sebep  olan eğer hattınız ile ilgili sorunlar ise (örneğin telefon hattınızdaki ek yerleri, oluşan oksitlenmeler vs) Turk.Net ve superonline de TTNET alt yapısını kullandığından dolayı servis sağlayıcı değiştirmek size fayda etmeyecektir.

    Sorunun kaynağını tespit etmelisiniz, örneğin internet kesildiğinde ADSL ışınığınız sönüyor mu? İnternete kablosuz mu giriyorsunuz?  Bu gibi sorulara cevap verdikten sonra ve net olarak sorunun TTNet kaynaklı olduğundan emin olduğunuzda  ISP değiştirmek mantıklı olacaktır.

    Fakat ben diğer şirketlerin de güçlenmesi gerektğini böylelikle daha iyi hizmet alabileceğimizi düşünüyorum. Size yakın Türk.net kullanan arkadaşlarınız varsa (çünkü hizmet kalitesi konuma göre farklılık gösterebiliyor) bilgi almanızı öneririm.

    murat murat (12492)
    9 yıl önce cevaplandı

    • Pekâla teşekkürler mustafa38 9 yıl önce

    Bende ttnet kullanıyorum aslında memnundum ama sonradan sendeki gibi kopmalar olmaya başladı ve çekilmiyor. Süperonline çok iyi diyorlar bi araştırmanı öneririm.

    siriusblack611 siriusblack611 (1)