Hangi programı açarsam hata veriyor. Bunun nedeni ne olabilir ve nasıl düzeltilebilir ?

Bilgisayarımı ilk açtığımda bir çok program çalışmayı durdurdu hatası alıyorum. Daha sonra setup dosyalarını vs. açtığımda program çalışmayı durdurdu diyor. Ses düzenleyicisini açıyorum kapattığımda yine aynı hatayı veriyor. Bilgisayarımda hiç bir programı doğru düzgün kullanamıyorum.

xlyken xlyken (1)
6 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Bilgisayarınızın arama bölümüne msconfig yazıp Hizmetler sekmesine bakabilirmisiniz? Windows'un düzgün çalışması için gerekli bir takım Hizmetler devre dışı kalmış olabilir. Şayet aktifse "Tümünü Etkinleştir" butonuna tıklayıp bilgisayarınızı yeniden başlatın.

    omercik omercik (9418)
    6 yıl önce cevaplandı

      Sistem problemler öncesi bir zamana geri alınır:

      Sistem Geri Yükleme nedir, nasıl yapılır? (tıkla)

      Daha sonra sistemde virüs ve zararlı yazılımlar taranır:

      Malwarebytes nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

      HitmanPro nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

      Adwcleaner nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

      Sistemde yüklü antivirüs programıyla taramada yapılmalıdır.

      Son olarak sfc /scannow komutuyla sistem taranır:

      sfc /scannow komutu nedir, ne işe yarar ve nasıl kullanılır? (tıkla)

      temmuz temmuz (12505)
      6 yıl önce cevaplandı

      • HitmanPro en son benim bilgisayarda sistem dosyasını sildi ve sistem çöktü, Windows hata vermişti :) omercik 6 yıl önce
      • Diğer bilgisayarlarda sistem dosyalarını neden silmiyor acaba? Seninle alıp veremediği nedir @farurhenho? :)) temmuz 6 yıl önce
      • yalan söyledim silmedi omercik 6 yıl önce
      • Çokmu alıgansın @farurhenho? Yanılma ihtimalinide düşünmelisin. Ama bununla alakalı bilmediğim bir araştırma ve guvenilir raporlar varsa o başka. Yoksa bireysel tecrübeler ve sonuçlar bağlayıcı olmamalı, öyle degilmi @farurhenho :) temmuz 6 yıl önce
      • Ben oğlak burcuyum @temmuz alınganım biraz :))) omercik 6 yıl önce
      • Zaten ben benim başıma gelen bir olayı anlatmıştım, yani yazdığım cümlede "HitmanPro sistem dosyalarını siliyor" anlamı yoktu. "Benim bilgisayarımda sildi" anlamı vardı, bakmak ile görmek arasında çok fark vardır sözünü şimdi daha iyi anladım :) omercik 6 yıl önce
      • Öyle yoruma açık ifadeler haliyle tepki görecektir. Zira birileri bunlardan etkilenebilir, farklı sonuçlar çıkarabilir. Hassas olmak lazım @farurhenho temmuz 6 yıl önce