Hangi Sistemi Almalıyım ?

Elimde iki tane sistem şansı var ikisinide değiştiremem ikisi de 3000mhz 16gb ram cl16 ram a sahip özelliklerine gelirsek:

1.Sistem

RX5700 XT

Ryzen 5 3600X

Asus Tuf B450-PRO

480GB SSD

2.Sistem

Ryzen 3600

RTX2070

MSİ B450 Gaming Plus

480GB SSD

Sizce hangisi iyi benim içimden 1.sistem geçiyor ama arkadaşlarım 2.sistem diyor rtx olduğu için performans yönünden yaklaşmak istiyorum çünkü  144hz alıcağım bildiğiniz gibi rtx fps sömürüyor.

ardaarslan22 ardaarslan22 (3)
4 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    480 GB SSD Bana göre düşük kalmış ( oynayacağınız oyunlara göre ) yine idare edermi eder orası kesin. Ama ayrıca yanına 1 TB HDD almak daha mantıklı SSD doldukça SSD'nin yazma/okuma hızı azalır.
    Sistemdeki RX 5700XT Tek fanlı model alınmaz bana göre. Çift Fanlısının çıkmasını bekle derim gerçekten almışken fanını manını tam olarak al.

    Not : RX 5700XT Çift fanlı modelinin çıkması ağustosun sonu veya eylülün ortasında bekleniyor.

    Metro Exodus 1080p / 1440p 5700XT Extreme Ultra Grafik Ayarları İzlemeni öneririm GPU 85+ dereceye kadar çıkıyor. Çift fanlı modeli olsaydı düşük sıcaklıkları görebilirdik.

    Bu iki sistemden birini almak istiyorsun RTX 2070 almanı şuan önermem RX 5700XT varsa ancak RX5700XT  Tek fanlı, dediğim gibi çift fanlı modelini kesinlikle bekle pişman olmazsın.

    infinity infinity (402)