Hangi SSD yi seçmeliyim?

http://www.kliksa.com/urun/sandisk-extreme-pro-240gb-sata3-ssd-sdssdxps-240g-g25/902360358

http://www.kliksa.com/urun/samsung-250-gb-850-evo-ssd-mz-75e250bw/902391876

http://www.kliksa.com/urun/sandisk-ultra-ii-240-gb-550500-ssd-sdssdhii-240g-g25/902199170

Arkadaşlar hangi SSD yi seçmeliyim. Bir de programlar SSD lerde daha fazla yer tutuyormuş. Hafıza yeterli gelir mi?

emre06 emre06 (5)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    İçerisinde barındırdığı kontrolcüden dolayı Samsung 850 Evo çok kaliteli bir SSD modelidir. Programların SSD'de daha fazla yer tutması gibi bir durum yok. Hafıza yeterliliği konusu göreceli. 250 GB günlük kullanım ve 2-3 tane güncel oyunlara yetebilecek bir kapasite. Arşiv yapmadığın sürece yeterli olacaktır.

    brsozl brsozl (1961)
    8 yıl önce cevaplandı

    • 250 GB 230 GB kullanılabilir alanla geliyormuş. SSD YE depolama yapmam. Günlük kullanım (Bilgisayar hızlı açılsın, programlarda hızlı kurulum, hızlı açılma vs) Bunların haricinde Solidworks, photoshop gibi programlar ve 2-3 tane oyun için yeterli gelir mi. Bir de indirilen dosyaların harici diske taşınıp ihtiyaç olduğunda SSD ye taşınması SSD nin ömrünü azaltır mı? Ya da programların kurulup kaldırılması SSD nin ömrünü azaltır mı? emre06 8 yıl önce
    • Yeterli olacaktır. Sık sık yazma ve okuma işlemlerini SSD ömrünü kısaltacaktır. brsozl 8 yıl önce
    • Vermiş olduğun bilgiler için teşekkür ederim kardeş.. emre06 8 yıl önce
    • Rica ederim yanıtımın sorununuza yardımcı olduğunu düşünüyorsanız cevabın yanındaki "tik" onaylama butonunu basarsanız diğer SSD tavsiyesi isteyen arkadaşlar da yararlanabilir. brsozl 8 yıl önce