Hangi uygulama hangi ekran kartını kullanıyor. Nasıl görebilirim?

Merhaba arkadaşlar,

Ideapad 510 model bilgisayara sahibim, bilgisayarda oyun,program vs. uğraşırken bu uygulamaların hangi ekran kartında çalıştığını gösteren Nvidianın bir programı vardı  bu programın adını hatırlayan varmı ?

Ekran kartım: NVIDIA® GeForce 940MX

ogzkzu ogzkzu (286)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    NVIDIA Denetim Masası'nda @hakan ifadesindeki ayarlar (daha doğrusu ayar yolları) değişmiş olabilir. Bu ayar veya tercihe ulaşmak için yeni sürüm NVIDIA Denetim Masası arabiriminde üst kısımdaki "Masaüstü" sekmesini tıklamak ve çıkacak menüde en altta olan "Bildirim Alanında GPU Etkinliği Simgesini Göster" seçimini işaretlemek gerekiyor. Sonra bildirim alanına gelen simge üzerine mouse imleci ile gelindiğinde  "GeForce ... (Devre dışı)" veya "GeForce ... (Devrede)" olarak görülebilecek, buradan istenen kontrol ve izleme yapılabilecektir.

    temmuz temmuz (12505)
    7 yıl önce cevaplandı

    • Teşekkürler @temmuz, dediğin gibi @hakan' ın bahsettiği eski sürüm sürücülerle alakalı olabilir. Senin bahsetmiş olduğun seçeneğe daha önce dikkat etmiştim deneyince haber veririm. ogzkzu 7 yıl önce
    • Kolay gelsin @ogzkzu temmuz 7 yıl önce
    • @temmuz @ogzkzu evet eski sürüm için olabilir, güncelliği konusunda bilgi sahibi değilim maalesef. Doğrudan Acer web sitesinden çevirdim. hakan 7 yıl önce
    • Bende öyle tahmin ettim @hakan temmuz 7 yıl önce
    • Merhaba @temmuz dediğin gibi GPU Etkinliği Simgesini Göster seçeneğini seçtiğimde Nvdia Ekran kartımda çalışan uygulamaları gösteriyor. Teşekkürler. ogzkzu 6 yıl önce
    • Bir şey değil @ogzkzu temmuz 6 yıl önce
    • Temmuz arkadaşım çok teşekkürler. Sırf sana teşekkür edebilmek için üye oldum foruma. talhabasaran 6 yıl önce
    • Bir şey değil. Hoş geldin :) @talhabasaran temmuz 6 yıl önce

    Nvidia Control panelinden yapabilirmişsin.

    1. Başlatı'tıkla.
    2. Denetim Masasına git.
    3. NVIDIA Control Panel bu.
    4. View (görünüm) altında Display GPU Activity Icon in Notification Area. (GPU aktivitesini bildirim alanında göster) işaretle.
    5. Bildirim alanına bir simge gelecek tıkladığında hangi GPU aktif sana gösterecektir.

    Acer sitesinden buldum. Umarım işine yarar

    hakan hakan (15424)
    7 yıl önce cevaplandı

    • Teşekkürler @hakan kısa süre içinde kontrol edeceğim. ogzkzu 7 yıl önce