Hangi Windows 10 sürümü idealdir?

Merhaba,

Lenovo y550 laptopum var ve ev kullanıcısıyım.

PC ile işim genellikle MS Office uygulamaları Macrolar ve VBA bazende dosyaları bulutta paylaşıp başka PC'de kontrol etmek

Visual Studio ile yazılım öğrenmeye çalışıyorum

Bazen Photoshop kullanıyorum.

İnterneti aktif kullanıyorum

Windows'un Home, Pro, Education ve Enterprise sürümlerinden hangisi benim için performans olarak idealdir ve PC'yi daha az yorar?

Win 10 home'da bitlocker olmaması önemli bir eksiklik midir?

Home'da;

https://i.hizliresim.com/Ba18PV.jpg

bu tür özelliklerin olmaması bir dezavataj mıdır?

aserifkuzu aserifkuzu (188)
5 yıl önce sordu

    Toplam 4 Cevap

    Windows 10 Home  sürümü senin için idedaldir. Windows 10 sürümleri arasında hız farklı yok. Sadece bazı sürümleri ofis ortamları ve karmaşık senaryolar için üretilmiştir.

    Ev kullanısıcının örneğin Windows 10 pro kullanmasının hiç gereği yok.  Windows 10 pro üzerindeki hiç bir özellik neredeyse ev kullanıcısının işine yaramaz. Bitlocker bir eksiklik değil. Bitlocker dosya sistemi üzerinde dosyaları şifreliyor. Böylelikle diskindeki verilere parola girmeden (örneğin laptop u çaldırdın, diskin sökülüp başka bilgisayara takıldığında dosyalar şifreli olduğu için açılamıyor) erişilmesi mümkün olmuyor. Tabi böyle bir şeye gereksinimin var mı bilmiyorum.

    Windows 10 home iyidir. Windows 10 pro daki senin için gereksiz özellikleri barındırmaz.

    alattin alattin (16984)
    5 yıl önce cevaplandı

    • Hocam peki hız farkı yok ise pro'yu neden seçmeyeyim, yani home'un avantajı nedir ki ev kullanıcısı için aserifkuzu 5 yıl önce
    • @aserifkuzu Windows Pro de senin için gereksiz bir sürü özellik var. Ağ ortamında kullanmayacaksan bilgisayarı bir anlamı yok. Windows 10 home ya da Windows 10 pro kursan ikisi arasındaki farkı anlamayacaksın. alattin 5 yıl önce

    Windows 10 Home - Windows 10 pro farkı nedir? bir kaç hafta evvel böyle bir şey paylaşmıştım.  Okumanda fayda var sana fikir verecektir.

    hakan hakan (15394)
    5 yıl önce cevaplandı

      BEN HER İKİ SÜRÜMÜDE UZUN ZAMANLAR BOYUNCA KULLANDIM FAKAT WİN 10 HOME İDEAL BİR SÜRÜM OLARAK KARARLAŞTIRDIM

      EĞER DAHA FAZLA ÖZELLİK ARAMAKTAYSAN PAİNT3D VB.GİBİ WİN 10 PRO TERCİH EDERİM FAKAT GENEDE HOME İDEL BİR SÜRÜMDÜR

      murathannn murathannn (13)
      5 yıl önce cevaplandı

        Teşekkür ederim dostlar

        aserifkuzu aserifkuzu (188)