Hangi Windows Daha İyi, Neden?

Arkadaşlar ben bilgisayarıma format attırıcam. Sıfır, temiz kurulum yaptırıcam. Sizce hangi Windows'u yükletiyim. Yardımlarınızı bekliyorum.

enes7534 enes7534 (13)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Böyle bir soruya birçok farklı yanıt gelebilir.Herkes kendi kullandığı ve sorun yaşamadığı işletim sistemini yazacaktır büyük ihtimalle.

    Bende kendi yanıtımı vermek isterim.Bana kalırsa bu saatten sonra kurabileceğin 3 adet Windows işletim sistemi var;

    • Windows 7
    • Windows 8.1
    • Windows 10

    Bunların arasında en çok tercih edilen sürüm şüphesiz ki Windows 7.Windows Vista faciasından sonra Windows 7 tüm kullanıcılar tararından çok sevildi ve Geleceğin XP'si olarak da değerlendirildi.Yani XP kadar uzun ömürlü olacağından bahsedildi.Ayrıca sevilmesinin bir diğer sebebi de çok kullanışlı ve arayüzünün basit olması.

    Windows 8 metro arayüzü denilen bir yapıyı zorla insanlara dayatmaya çalıştı.Dolayısıyla bazı insanlar sevdi ama çok daha fazlası sevmedi.Windows 8.1 ile başlat menüsünü geri getirmek zorunda kaldı.Ancak yine de başlat menüsü sadece bir ikondan ibaret oldu.Yine yapamayacağını anlayan Microsoft çok geçmeden Windows 10 işletim sistemini duyurdu.Windows 8.1 işletim sistemi gerçekten hızlı olmasına karşın görsellik kurbanı olacak diye düşünüyorum.

    Windows 10 işletim sisteminin sloganı olarak Windows 7 ve Windows 8 'in birleşimi olarak söylendi.Windows 7 ismini mecburen kullanmak zorunda kaldı.Windows 10 işletim sistemi başlat menüsünü geri getirdi(zorunda kaldı).Windows 10 işletim sistemi Windows 8 hızında ve Windows 7 kullanışlığında bir sistem oldu.

    Kısacası size şunu söyleyebilirim,[tamamen kendi görüşümdür].

    Windows 7: Hızlı, Kullanımı basit ve sade.

    Windows 8: Windows 7 den daha hızlı ancak kullanımı zor.

    Windows 10: Windows 8.1 hızında ve Windows 7 gibi kullanımı daha kolay.

    Böyle bir durumda bana kalırsa kurulacak sistem Windows 7 ve ya Windows 10 olmalı.

    ikisi arasında seçimi siz yapın.

    ismailsarp ismailsarp (6010)
    8 yıl önce cevaplandı

    • Kardeşim çok iyi özetlemişsin çok teşekkür ederim. enes7534 8 yıl önce