Hard disk devreye girmiyor

SMARTDISK-320GB      Aynen bu model hard disk im var , fotoğraf ve arşivlemem gerekenleri yüklüyorum ona , sorunsuz çalışıyordu şimdiye kadar fakat geçen gün yine fotoları atamaya kalktım ve bilgisayara taktığımda yeşil ışığı yandığı halde hard disk devreye girmedi… Ne yapacağım bilmiyorum … Sizce ne olmuş olabilir ???

Bilgisi    olan   varsa   yardım   ederse    çok   sevinirim ....

mat7 mat7 (341)
9 yıl önce sordu

    Toplam 4 Cevap

    Harici diskiniz bilgisayar tarafından görünmüyorsa şunları deneyebilirsiniz

    • USB harici diski başka bir usb kablo ile deneyin.
    • USB harici diski başka bir bilgisayara bakın ve o bilgisayarda diskiniz görünüyor mu bunu kontrol edin.
    • Son olarak Denetim Masası\Tüm Denetim Masası Öğeleri\Yönetimsel Araçlar bölümüne girin ve burada Disk Yönetimi bölümünde diskiniz görünüyor mu kontrol edin.

    cemkara cemkara (4215)
    9 yıl önce cevaplandı

      ilk   iki   önerinizi   zaten  daha  önce  yapmıştım  zaten  .   son  önerinizide   az   önce   yaptım   sanırım  görmüyor  şu   kısa   yolları   var   (    Bileşen Hizmetleri ,   Gelişmiş Güvenlik ile birlikte Windows Güvenlik Duvarı,   Hizmetler, Olay Görüntüleyicisi,     Sistem Yapılandırması,  Windows Bellek Tanılama,  Bilgisayar Yönetimi , Görev Zamanlayıcı,  iSCSI Başlatıcısı,   Performans İzleyicisi,    Veri Kaynakları (ODBC),     Windows PowerShell Modules   )   Ve   bşka  flaş  bellekleri   taktığımda    sorrun  olmuyor   açılıyor   bilgisayarda  ...

      mat7 mat7 (341)
      9 yıl önce cevaplandı

        Başka bilgisayarlarda da görünmüyorsa, kablo değiştirmenize rağmen, taşınabilir diskiniz arızalanmış demektir.

        Yazılımlar olarak yapabileceğiniz bir işlem  maalesef yok.

        Taşınabilir diskin PCB denilen elektronik bölümü arızalanmış olma ihtimali var.

        Siz zaten gerekli kontrolleri yapmışsınız ( kablo değiştirme, başka bilgisayarda deneme gibi) bu aşamadan sonra tek akla gelen taşınabilir diskin arızalanmış olduğudur.

        murat murat (12492)
        9 yıl önce cevaplandı

        • Tamir olma , içindekileri kurtarma ümidi varmıdır sizce ? mat7 9 yıl önce

        Vardır ama incelenmesi gerekiyor.

        http://malatyaverikurtarma.blogspot.com.tr/  iletişime geçiniz

        mehmetyildiz mehmetyildiz (19)
        9 yıl önce cevaplandı

        • Çok teşekkürler ... mat7 9 yıl önce