Hard Disk'teki dosyaları SSD'ye nasıl atabilirim?

Yaklaşık 1 hafta önce 7 senelik dizüstü bilgisayarım son derece yavaşlamaya başladı, görev yöneticisinden değerleri kontrol ettiğimde anormal olan tek şeyin disk kullanımı olduğunu gördüm. %80'in altına inmeyen disk kullanım oranı genelde %100'dü. İnternetten neler yapabileceğime bakarak çalıştır'a services.msc yazdım ve hızlı getirme, Windows Update ve Windows Search'ü kapattım ancak yine olumlu bir sonuç alamadım. En son yaklaşık 1.5 saat süren bir "chkdsk c: /f /r" komutunu uyguladım ve sorun nispeten düzeldi. Bilgisayarda gezebiliyorum ancak dosya aktaramıyorum. Sanırım mevcut hard diskim miadını doldurdu zira Hard Disk Sentinel programında Performans %100 olmasına rağmen Sağlık %52 olarak gösteriyor. Bu yüzden SSD aldım ve birkaç güne elimde olacak ancak onu bilgisayara takmadan önce bilgisayardaki 185 GB boyutundaki 31 bin adet pdf dosyayı harici diskime aktarmam gerek ancak mümkün değil zira 8-10 saniye 50-60 mb/sn aktardıktan sonra bilgisayar donuyor.

Ne yapmamı önerirsiniz? Şimdiden teşekkürler.

ozanknay ozanknay (2)
2 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    İşe yarar mı bilmiyorum ama HDD kutusunu deneyebilirsiniz. Olmazsa veri kurtarma merkezleriyle görüşün.

    hydra hydra (3800)