Hard Diski'm çöktü, içindeki bilgilere nasıl ulaşırım?

CheckDisk yapmak bir fayda sağlar mı? Başka ne şekilde bilgilerimi alabilirim?

musmahmut musmahmut (1)
3 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    HDD kutuları var, HDD kutuları sayesinde içindeki bilgilere ulaşabiliyorsunuz. HDD şu an hiç mi açılmıyor?

    hydra hydra (3800)
    3 yıl önce cevaplandı

      Hardiske hiç erişemiyorsan bu diski bir HDD kutusuna koyarak bilgiaayara ikincil disk olarak bağlamalısın. Daha sonra veri kurtarma yazılımlarını denemelisin.

      https://uzmanim.net/soru/formatlanmis-diskten-veri-nasil-kurtarilir/93248 buradaki yöntem ile o diski tarat. Bence verilerini kurtarabilirsin. Tabi fiziksel bir bozulma söz konusu değilse.

      fiziksel bir sorun varsa o zaman veri kurtarma merkezlerine başvurman gerekir.

      murat murat (12492)
      3 yıl önce cevaplandı

        İlk başta PC cocktugunde, tamirci arkadaş HDD coktugunu HDD tık tık diye vurma sesleri geldiğini söyledi.

        Bu dediğiniz HDD kutulari yöntemini denemedim.

        Verdiğiniz linkten konuyu araştıracağım.

        Sonuçtan bilgi veririm.

        Teşekkürler

        musmahmut musmahmut (1)