Hard diskim neden yavaşladı? Ne yapmam gerekiyor?

iyi akşamlar öncelikle. toshibanın 1tb harddiskini kullanıyorum 4 senedir. Dün içerisinden baya büyük bir dosyayı bilgisayara aktarırken yarıda kesildi (bazen kabloda sorun oluyordu öyle bir şeydir diye düşündüm) önce ben devam et dedim ama baktım devam etmiyor durdurup kappatmaya çalıştım sonuç vermedi pek ben de bilgisayardan çıkardım Ondan sonra hardisk aşırı yavaşladı açılmaz hale geldi. Ne yapmam gerekiyor??

vivian vivian (15)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Dosya sistemi zarar gormus olabilir.  Disk yuzey taramasi yapmanda fayda var.

    1. Windows ve r tuslarina bas. Calistir penceresi acilir.
    2. Buraya cmd yaz enter tusuna bas.
    3. Komut istemi karsina gelir. Burada su komutu yaz:
      Chkdsk d: /r

      Burada d: surucunun harfidir. Sendeki surucunum harfini yazmalisin. Bilgisayarimdan baktiginda surucu harfini gorebilirsin.

    4. Tarama isleminin bitmesini bekle.

    Bu islem diskini hatalara karsi tarayacaktir. Varsa sorun duzeltrcektir.

    alattin alattin (16999)