Harddisk bad sector "hatalı sunucunuz onarıldı" mesajı sorunu

Merhaba Benim Bir Sorum Olacaktı  Harddiskimde Bad Sectorlar vardı 13 tane onları bitane programla onardım o program bad sectorlü alanları devre dışı bıraktı şimdide yerel disk D sürücüsünü onarma yapıyorum her seferinde tarattıgımda hatalı sunucunuz onarıldı yazıyor bunun için format attım pcye yine aynı acaba biçimlendirme yapsam düzelirmi?

usta09 usta09 (37)
8 yıl önce sordu

    Toplam 4 Cevap

    Hangi programla onarım yaptığını yazmamışsın. Eğer aşağıdakileri kullanmadıysan birde onları dene:

    1- HDD Regenerator nedir, nasıl kullanılır, nereden download edilir? (tıkla)

    Eğer işletim sistemini ve datalarını kaybetmek istemiyorsan bu programı kullanmalısın. Çok başarılıdır.

    2- Low Level Format nedir, nereden download edilir? (tıkla)

    Derin ve etkili formatlama yapar (Haliyle sabit diskteki tüm data ve bilgiler tamamen silinir).

    3- MaxBlast 5 ISO HDD Low Level Format Full (tıkla)

    Sabit diski sıfır hale getirdiği, bir çeşit fabrika ayarlarına döndürdüğü iddia edilir.

    Yukarıdaki üç programda oldukça uzun süren tarama yaparlar. HDD Regenerator taraması diğer iki programa nispetle daha kısa sürer.

    temmuz temmuz (12505)
    8 yıl önce cevaplandı

      Merhaba, Harddisk'te fiziksel bir zarar mevcut değilse biçimlendirme yaparak format atılması birçok hatanın giderilmesinde etkilidir. Tavsiyem başka çözüm ve programlar kullanmadan önce önemli dosyalarınızın yedeğini alın bilgisayara yerel disk "C" ve "D" de olmak üzere ikisinide biçimlendirerek format atmanız olacaktır. Ama format atamam diyorsanız ve sadece Yerel Disk "D"'de Sorun yaşıyorum diyorsanız sadece onu biçimlendirmeniz de sorununuzu çözebilir.

      lion lion (595)
      8 yıl önce cevaplandı

        format atarken çabuk biçinlendir mi diyoruz yoksa normal mı ben format atarken normal biçimlendir diyince çok uzun zaman içinde biçimlendiriyor

        nuri92 nuri92 (32)
        8 yıl önce cevaplandı

          İnternetten Hirens Boot CD diye birşey buldum DVD yükledim sonra o programın içinde HDD bad sector programı vardı HDD regenatore benzeyen bu program bad sectorleri buldu onardı sonra o buldugu bölümleri kullanıma kapattı 450mb.

          usta09 usta09 (37)
          8 yıl önce cevaplandı

          • Sorununuz çözüldü mü? brsozl 8 yıl önce
          • yerel disk D deki verileri biyere yedekleyip diski biçimlendirebilirsem çözücem inşallah :Dsiz çözüldü yapabilrsiniz konuyu usta09 8 yıl önce
          • Buradan çözümü paylaşarak kendi cevabınızı onaylarsanız diğer arkadaşlar da faydalanabilir. brsozl 8 yıl önce