Harddisk çok yavaşladı

Arkadaşlar bir şey sorucam benim 500 gb tosbiha harddiskim var. 120 tlye aldım yaklaşık 2 yıl oldu yalnız bir sorunum var. Telefondaki fotoğrafları bilgisayara attıktan sonra harddiste yavaşlama oldu, içine çok yavaş atıyor dosyaları. Pes 2016 yükleyecektim harddiskten, normalde eskiden 5-10 dk civarıydı, şimdi 3 saat bekledim. Üstüne extreme kuracaktım normal 12 dk'da kurmuştu, şimdi 2 saat oldu hala yüklenmiyor. Ben de iptal ettim. Sorunun çözümünü bulacak arkadaşlar yorum atın lütfen, cevap verin. Harddiski biçimlendiremem ya da format atamam, içi neredeyse dolu. 100 gb falan boş, ne yapmam lazım? Şimdiden teşekkürler.

keremylmz28 keremylmz28 (1)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    CMD Komut satırından CHKDSK nasıl yapılır, hangi komutlar kullanılır? (tıkla)

    Windows 7'de disk taraması chkdsk nasıl yapılır? (tıkla)

    Windows 8'de disk taraması chkdsk nasıl yapılır? (tıkla)

    Windows 10'da disk taraması chkdsk nasıl yapılır? (tıkla)

    Disk Hata Denetimi (CHKDSK) Komutlarında kullanılan harflerin anlam ve fonksiyonları nelerdir? (tıkla)

    CHKDSK C(sürücü harfi): /F /R komutu kullanılmalıdır. Sabit diskte kaç partition (bölüm) varsa (C,D..) sırayla bölümlerin hepsi bu komut ile taranmalıdır. Mutlaka uzun sürecek, yer yer ilerleme duracak (sonradan ani ilerlemeler olabilir) ve sanki tarama hiç bitmeyecek gibide olabilecektir. Ama belki birkaç saat sürse bile sabırla sonuna kadar beklenilmelidir.

    temmuz temmuz (12505)