Harddisk Donma Sorunu

Merhaba benim bi sorunum var bilgisayar donuyor yani Harddisk ışığı 1-2 dakika full yanıyor sonra sönüyo sistem yanıt vermez oluo 3 dakika sonra tekrar çalışıyor harddisk Hd tune pro programı ile tarattım 21 tane Bad Sector çıktı Drevitalize Programı ile onardım windows 10 dan 7 ye geçmek için format atarken 3 saat. bekledim dosya yüklemesi %71 oldu varmı bunün çözümü acaba

usta09 usta09 (37)
7 yıl önce sordu

  • bilgisayarınız çok eskimi sistem özellikleri nelerdir normalde formatı tamamlamanız gerekirdi dvd veya usb ye temiz olarak yazdırdınızmı candan 7 yıl önce
  • e7500 işlemci gt630 4gb ekran kartı g31m esl2 gigabayte anakart 500gb western digital harddisk dvd den yazdırıyorum usta09 7 yıl önce

Toplam 2 Cevap

Sorunuzda sorunun nedenini belirtmişsiniz.HD Tune ile 21 bad sactor almışsınız.Bu durumda yapılabilecek çözüm yok gibi görünüyor.Yeni bir harddisk alarak sistemi hızlandırabilirsiniz.

ismailsarp ismailsarp (6010)
7 yıl önce cevaplandı

    Bad sector oluşan sabit diske işletim sistemi kurulmaz, kurulamaz (@ismailsarp ta söylemiş). Program ile tamiratını yaptığını söylüyorsun ama ne kadar, nereye kadar?! Eğer fazla değilse (21 bad sector çok gibi değil) tamirat denenebilir ama bu tamiratlar başarılı olsa bile kurtarma geçici olur. Daha sonraları bu ve benzer problemler yeniden oluşur. Yani sonuç olarak bu disk artık iflas etmiştir, değiştirilmesi gerekir.

    Ama geçici bir çözüm olarak HDD Regenerator (tıkla) programıyla bir tamirat denenebilir. Mevzubahis problemlerin çözümünde en etkililerindendir (Hatta bence en iyisidir.). Uzun vadeli çözüm beklentin olmazsa deneyebilirsin.

    Edit:

    Profilinden baktımda sen 10 Ay kadar öncede bir bad sector'lü sabit disk tamiratı muhtevalı bir konu daha açmışsın ve oradada benzer tavsiyeyi (bir-iki alternatif ile) yapmışım sana:

    Harddisk bad sector "hatalı sunucunuz onarıldı" mesajı sorunu (tıkla)

    Aynı sabit diskmi yoksa? :)

    temmuz temmuz (12505)
    7 yıl önce cevaplandı

    • aynı sabit disk evet bugün sabit diski garantiye gönderdim. usta09 7 yıl önce