Harddisk GB Kaybı 512GB SSD 476 GB olarak görünüyor sorunu

Merhabalar, bugün bir SSD hard disk aldım kendime. Amacım harici kullanmaktı. Aldığım ürün 512GB olmasına rağmen 476GB kullanım alanı vermektedir. İçerisini ' Bilgisayar ', ' Yönet ' kısmından biçimlendirdim. İçerisinde herhangi gibi bir işletim sistemi vs yok. Şu an harici olarak kullanabiliyorum. Fakat tüm birleştirme yöntemlerini denememe rağmen GB'da herhangi gibi bir yükselme olmadı. Acaba bu konu da bir yardımınız olur mu ? Bilmediğim ya da atladığım bir şey mi var. Yoksa 512GB'lık SSD'den 476GB kullanım alanı normal mi ? Bir işletim sistemi vs olmamasına rağmen.

ismailpl ismailpl (1)
3 hafta önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Böyle görünmesi normal. Disk üreticileri  1000 byte = 1KB olarak hesaplıyor ediyor. Windows veya BIOS yazılımı ise  1024 byte = 1KB  olarak hesaplıyor.

    Böyle olunca Windows / BIOS yazılımı disk boyutunu daha düşük gösteriyor. Herhangi bir sorun yok yani. Böyle görünmesi normal.

    alattin alattin (17060)
    3 hafta önce cevaplandı