3rd slave hard disk error press f1 to resume hatası alıyorum

bilgisayar açılırken hdd bios ekranında smart harddisk ve 3rd slave harddisk hatası(3rd slave hard disk error press f1 to resume) veriyor. kabloları çıkartıp başka slotlara taktım yine sonuç vermedi. bilgisayar normal olarak bazen açılıyor sonrasında kapatıp açtığımızda f11, f1 yapmamız gerekiyor. Sizce harddiskte sorun olabilir mi? Şimdiden teşekkür ederim.

bu

3rd slave hard disk error press f1 to resume

bu

3rd slave hard disk error press f1 to resume

hatayı veriyor sonrasında ise f11, f1 sonrasında satayı yaparak bilgisayara giriş yapabiliyorum

3rd slave hard disk error press f1 to resume

theriskoftime theriskoftime (39)
4 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    HDD de tabiki sorun olabilir ama hata ekranın fotoğrafını çekersen hatayı görürüz ve ne hatası aldığını anlar buna göre cevap yazarız.

    Ek:

    O mavi ekran BIOS olarak adlandırılır. Açılış ayarların değişmiş. Sadece o ekranda F10 tuşuna basarak ayarları kaydet. Bundan sonra seni uyarmaması gerekir.

    hakan hakan (15424)
    4 yıl önce cevaplandı

    • bu http://www.imgim.com/20191124_192551.jpg ve http://www.imgim.com/20191124_192439.jpg bu hatayı veriyor sonrasında ise f11, f1 sonrasında satayı yaparak bilgisayara giriş yapabiliyorum http://www.imgim.com/20191124_192602.jpg theriskoftime 4 yıl önce

    @hakan 2.2 tb No bootable device, press any key to reset bölümüde geliyor. F10 diyerek herhangi bir sonuç alamıyorum

    theriskoftime theriskoftime (39)