Harddisk tarayıp onardım ntfs oldu nasıl düzeltirim

Bursaya gidecegim icin masaüstü bilgisayarimdaki harici harddiski dahiliye cevirdim. Laptobumda dosyalara ulasmam icin izin istedi kabul ettim. Masaüstü bilgisayarıma geri taktıgimda dosyalar gözüküyordu fakat hic birini acamadım güvenlik ayarlarıyla oynarken tarayıp onara tıkladım. Sımdi yerel disk D ntfs gözüküyor. Format atmadan icindeki dosyaları alabilirmiyim. Teşekkürler.

metex metex (1)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Güvenlik ayarları nedeniyle harddisk içindeki verilere ulaşamıyorsunuz gibi duruyor.Aslında içindeki bilgileriniz silinmese de Güvenlik ayarları sizin harddiske ulaşmanızı engelleyecektir.

    Harddiskinizi tekrar Laptobunuza taktığınızda içindeki verilere ulaşıyor olmanız gerekli.

    Verilerinize masaüstü tarafında ulaşmak için harddisk üzerinde gerekli sahipliğe ve izinleri almanız gerekebilir.Buradaki konuda sahiplik ve izin haklarını nasıl alınabileceği hakkındaki konuyu murat hocamız güzel açıklamış, inceleyebilirsiniz.

    ismailsarp ismailsarp (6010)
    7 yıl önce cevaplandı

      Teşekkür ederim laptoba takım yeniden deneyeceğim.

      metex metex (1)