Harddisk yer değişimi sonrası bataryadayken Güç Kesiliyor

Bilgisayarımda sadece harddisk vardı ve pc yi aldıktan 3 yıl sonra hızı yeterli gelmediği için SSD aldım ve hardiskin yerine taktım Harddiski de DVD-Rom yerine caddy alıp oraya taktım ama şöyle bir sorun var PC mi pildeyken kullanamıyorum şarjdayken fişi çekince hemen kapanıyor, kapalıyken açtığımda ise 1 dk sonra falan kapanıyor, bu sorunu nasıl çözerim..

ASUS K541UJ i5-7200U, SSD TOSHİBA 240GB, HARDDİSK: TOSHİBA 1TB 5400 RPM.

glipotions glipotions (11)
4 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    SSD değişimi yaparken pile dokunmuş muydun? Mesela pilin bağlantısını kesmiş miydin? O arada bir sıkıntı olmuş olabilir mi diye düşündüm..

    omercik omercik (9418)
    4 yıl önce cevaplandı

    • yok hiç bir şeye dokunmadım, sadece harddiski çıkardım yerine ssd taktım, ayrıca harddiski tamamen çıkardım biraz önce pille 2-3 saat açık kalabildi problem olmadan. glipotions 4 yıl önce
    • Yani sorun düzeldi mi? @glipotions omercik 4 yıl önce

    Batarya devreye girmiyor demek ki. Bunun HDD yer değiştirirken oluşan bir temassızlıkla alakası olduğunu düşünüyorum. Bataryayı sök tekrardan bak. Sağ da solda soket şeklinde gördüğün kabloları da elinle bir yokla. Başka bir sebebi olamaz.

    murat murat (12492)