Harddiski Pc'ye Bağlayınca İnternet Kesiliyor

Harddiski bilgisayara bağlayınca hemen net kesiliyor..

Ayrıca çoğu zaman dosya kopyalarken Windows gecikmeli yazma başarısız hatası da alıyorum.

Sebebi nedir acaba ?

Mesala usb kablodan falan olabilir mi ?

jackrudolphgs jackrudolphgs (59)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    USB Kablo dediğine göre harici disk (USB disk olmalı) olmalı eğer bir disk kutusu ile sabit disk (HDD, Hard disk) bağlamıyorsan.

    "Kabloda problem olabilirmi" şeklinde sormuşsun. Olabilir ama niye bunu farklı bir kabloyla kontrol etmeyipte soruyorsun?

    Ayrıca sadece kablo problemi değil diskin kendiside problemli olabilir veya çoğunlukla olduğu şekilde sistemde mevcut bazı problemler sebebiylede olabilir.

    1- Kablo değiştirerek kontrolleri yap ve hatta harici diskin kendisinide değiştirmeyi dene. Yani başka bir USB disk ilede kontrol et.

    2- Diskteki verileri başka bir yere yedekleyerek biçimlendirme yap (Bu şekilde diski sıfırlandırmış olursun).

    2- PC ve sistem bakımı yap:

    Windows işletim sistemli PC problemlerinde öncelikli çözüm arayışları neler olmalıdır ve nasıl yapılmalıdır? PC ve sistem bakımı nasıl yapılır? (tıkla)

    temmuz temmuz (12505)
    7 yıl önce cevaplandı

      Evet harici disk kullanıyorum.

      Kabloyu değiştirip denerim.

      Yalnız daha önce de bu durum olmuştu harddiski bicimlendirmiştim. Ama sorun hala devam ediyor.

      Tavsiyelerinizi deneyeceğim.Teşekkürler

      jackrudolphgs jackrudolphgs (59)
      7 yıl önce cevaplandı

      • Hatta harici diskin kendisinide değiştirmeyi dene. Yani başka bir USB disk ilede kontrol et. temmuz 7 yıl önce