Harddiskim gidip geliyor.

Öncelikle merhabalar kolay gelsin.

Laptobumu açarken biosta başlıyor açılmıyor bilgisayarımı hafif hareket ettirince dııt diye bi ses geliyor ve bilgisayar sanki o anda çalışmaya başlıyor galiba harddiski okuyor ardından yeniden başlattığımda bi problem olmuyor laptop malum masadan alıp başka bi yere geçerken hareket ettirince bilgisayar çalışma seslerini yitiriyor ve işlem yaptırmıyor bir süre sonra kilitlenip mavi ekran veriyor ve aynı şekilde biosta başlıyor ve ben yine hafif hareket ettirip dıt sesini duyup yeniden başlatıp bu döngü içinde kullanıyorum....    bilgisayarimın icini actigimda harddiskin sol 2 vidasi cikikti ancak nasil cikti bilmiyorum 1 kac kez cok yuksekten olmasa da yere dustu bilgisayarim ancak vidalardan haberim dahi yok sagdaki vidanim birini alip hdd yi capraz sekilde vidaladim ancak pek bi faydasi olmadi cevaplariniz icin simdiden tesekkurler.

onecentr onecentr (1)
4 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Yere düştüyse Harddiskte Fiziksel problem olabilir, Bad Sector olabilir.

    infinity infinity (402)
    4 yıl önce cevaplandı

      Bilgisayar hareket ettiğinde HDD gidip geliyorsa sorun kablolarındadır. HDD'nin hem güç hem de veri kablosunu (soketini) kontrol etmelisin. Muhtemelen bir genişleme ve oynama söz konusudur. Laptop kapalıyken ve bayaryası sökülmüşken laptop vidalarını sök ve HDD ye ulaş. Evde sıcak silikon varsa  önce HDD'yi elinde sokete doğru ittir, sabitlendiğinden emin ol. Daha sonra bağlantı noktalarının üzerine hafifce sıcak silikon uygula ve sogumasını bekle. HDD'nin ileri geri oynamasına sebep olabilecek boşluklar varsa sıcak silikon uygulayabilirsin. Silikonun başka bir devre elemanının üzerine gelmediğinden emin ol tabi bu işlemi yaparken. Sonra kapağı tak ve tekrar vidala. Sorun çözülecektir.

      murat murat (12492)