Harddiskim yanmış olabılırmı ? power düğmesine bastıgımda asus yazısı geliyor başka hiçbir yere gırmıyor.

Arkadaşlar herkeze merhabalar öncelikler.

masaustu pc m de win7 yukluydu ama yavaslamaya baslayınca tekrar format atayım dedım win 7 cd sini takdım ve başladım win 7 yuklenıyor bolumune kadar geldı hani % 0 dan başlayıp % 100 e kadar kurulum yapıyorya o bolumde 15 dk gıbı bı surede yukleme yapıyor die ben de bişiler atıstırmak için mutfaga gıttım ama gerı geldıgımde anakart açılış ekranı asus yazısı var ve kılıtlenmıs bir bıcımde gordum. ne biosa nede f8 ile başlangıç boot una ulaşamıyorum acilen yardım lazım... Şimdiden tşkler...

rifatgurer rifatgurer (3)
9 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Merhaba sorununuz format attığınız cd nin bad sectör yani (çizik) oluşmuş bölgeye denk geldiği için o bölümü okuyamadığından sistem donmuş gözüküyor normalde format atarken sistem kendini bir kaç kez resetler bu resetleme işlemleri sırsasıyla bootable menüden 1.aygıt olarak  cdrom u seçtikten sonra f10 a basıp kaydettiğinizde ilk reset işlemi gerçekleşir ardından kurulum için bios ekranından sonra bir tuşa basarsınız ve ön yükleme bölümü gelir buradan hdd nizi kaç bölüme ayıracağınızı hangi bölüme sistem kuracağınızı seçersiniz şöyle yapın yeni bir win 7 cd si alın ve bu aşamalara geldiğinizde hdd nizde ki dosylar başka bir flash bellek yada başka bir depolama aygıtında yedekli ise bütün bölümleri siliniz ve yeniden oluşturunuz tekrar parçalara bölünüz ve format işlemi yaklaşık 45 dakika sürer başından kalkmadan takip ediniz eğer aynı hata yine olursa ekranda bir mavi ekran hatası verir bu hatadaki hata kodunu bildiriniz bu formatlama işlemi sırasında cihazı takip ediniz durumunuza göre tekrardan çözümler üretirim Saygılarımla.

    laboustasarim laboustasarim (693)
    9 yıl önce cevaplandı

    • Ama hala daha harddıskı taktıgım da sadece anakart ekranı asus yazısı ve alltında del bıos menu gibi yazı gelıyor ama biosa veya hıcbır yere giriş yapmıyor. yani command com la açılıyor pc config.sys de acıyor kendını ama bios a gıremıyorum bu durum I/O. sys hatası olabılırmı yoksa hard dısk traşmı ? rifatgurer 9 yıl önce

    Ama hala daha harddıskı taktıgım da sadece anakart ekranı asus yazısı ve alltında del bıos menu gibi yazı gelıyor ama biosa veya hıcbır yere giriş yapmıyor. yani command com la açılıyor pc config.sys de acıyor kendını ama bios a gıremıyorum bu durum I/O. sys hatası olabılırmı yoksa hard dısk traşmı ?

    rifatgurer rifatgurer (3)
    9 yıl önce cevaplandı

    • harddiskiniz ide mi yoksa sata mı buna bağlı olarak farklı kablo ile deneyiniz ve farklı slota takınız muhtemelen hddizi görmüyo laboustasarim 9 yıl önce