Harddiskte iki farklı bootlu partitiondan birini öne almak istiyorum.

 500gblık harddiski üç partitiona ayırdım. Birincisine botlu imajı, ikinci kısma botlu Windows kurulumunu yazdırdım. üçüncü kısmı ise depo olarak ayarladım. Sıkıntı şurada bilgisayarı harddiskten boot ederek açtım ben birinci kısımdaki imajı kurmak istiyorum fakat sürekli ikinci kısımdaki windowstan başlatıyor. İlk olarak birinci kısımdaki botlu imajı nasıl açtırabilirim.
Şimdiden teşekkürler.

dalaka dalaka (1)
8 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Başlat > Çalıştır > "msconfig" > "Önyükleme" > sekmesini açtıktan sonra resimde göründüğü gibi kurulu olan sistemlerin görüntülenir. Listeden istediğin sistem seçimini yaptıktan sonra "Varsayılan olarak ayarla" butonuna basınız ve "Tamam" butonuna basarak pencereyi kapatınız.

    beytullahakyuz beytullahakyuz (181)
    8 yıl önce cevaplandı

      bu program öncelikli başlatma seçeneği sunuyor önce hangi işletim sitemi başlatılsın seçeneğinden seçerek önce o işletim sistemini başlatabilirsiniz https://yadi.sk/d/dWmjbPzTqVzq3

      candan candan (4301)