hardisk biosta gorunuyor ama format sirasinda görünmüyor

Hardisk biostan baktgmda gözüküyor sistemi actigimda disk boot faılure insert system disk and press enter hatası alıyorum format atmayı denedigimdede disk secilme yerine gelince hardiski görmüyor bu konuda yardımcı olursanz sevinirim

sinekosman sinekosman (1)
8 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Disk boot failure insert system disk and press enter hatası nasıl düzeltilir? (tıkla)

    Bu gibi hallerde yapılması gereken ilk işlerden biri BIOS ayarlarını default hale getirmektir. Önce F9 ve enter, sonra F10 ve enter..

    temmuz temmuz (12505)
    8 yıl önce cevaplandı

    • Onarma komut islemciye girdigimde bootrec/fixmbr islemi basrili dior bootrec/fixboot elaman bulunamadı dio hardisk bozuk olsa biosta gorunmez bn bu isten bişey anlamadm sinekosman 8 yıl önce
    • Sorunu o linkteki konu altında sor, oradan bakılsın. Daha iyi olur. temmuz 8 yıl önce
    • Birde önce istersen BIOS'u default ayarlara getir. Kimbilir?.. temmuz 8 yıl önce

    Onarma komut islemciye girdigimde bootrec/fixmbr islemi basrili dior bootrec/fixboot elaman bulunamadı dio hardisk bozuk olsa biosta gorunmez bn bu isten bişey anlamadm

    sinekosman sinekosman (1)