Hardisk eksik görünüyor yardım

bilgisayarımda 150 gb dolou görünen kısım ama 50 küsür gb dolu normalde sildiğim zamanda dosylar siliniyor ama hardiskten veri düşmüyor

bilalkara94 bilalkara94 (1)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Bölümden hiçmi düşmüyor yoksa silinen dosyalar düşüyor ama bölüm boş göründüğü halde ( herhangi bir veri, dosya/klasör bulunmadığı halde) bölüm özelliklerinden bakıldığında bölüm içerisinde halen bir miktar boyutta dosya varmış gibimi görünüyor? Eğer ikinci dediğim şekilde ise gerçekten bölümde senin göremediğin bazı dosyalar halen bulunmaktadır ve sistemine bulaşmış virüsler yüzünden veya sistemden kaynaklı bir hata sebebiyle bu bölümde gizli dosyalar oluşmuş olabilir. Bilgisayarında gizli dosyaları görünür hale getirerek ( Win 7'de Dosya ve Klasör Seçenekleri>Gizli dosyaları göster, Win 8'de Görünüm>Gizli dosyalar ) bu dosyaları görebilir ve silebilirsin. Ama sonra mutlaka sistemini eğer varsa virüslerden temizlemeli ve sistem dosyaları bozuksa onları düzeltmelsin.

    temmuz temmuz (12505)