Haricî disk donma yapması normal midir ?

Haricî diskten diğer harici diske dosya atarken bazen akterim hızı 100 110 dan 0 a iniyor . Harddisk donuyor. Bu neden olur ?

jackrudolphgs jackrudolphgs (59)
4 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    HD Tune ile error scan ve sağlığına bakın, ve diski test'e sokun.

    Kutuda bir sorun olabilir, kabloyu kontrol et. Başka bilgisayarda deneme şansın varsa dene.

    hydra hydra (3800)
    4 yıl önce cevaplandı

    • Mesala donma yaparken pc kitlendiği zaman ne yapmak gerekir jackrudolphgs 4 yıl önce
    • HDD marka model nedir ? hydra 4 yıl önce
    • Seagate 2 tb ultra slim gri renkli. jackrudolphgs 4 yıl önce

    Harici diskin donma yapması normal değil.  İki harici diskten birinde sorun olabilir. Ya da Windowsta bir sorun vardır. Birazdan bir paylaşım yapacağım. Bir de bununla denersin. Şimdi yazıyorum linkini buraya ekleyeceğim.

    Kopyalamaları bir de şu programla denesene: TeraCopy nedir? TeraCopy nasıl kullanılır?

    murat murat (12492)
    4 yıl önce cevaplandı

    • Ben bu dosya gönderdiğim harddiski yeni aldım. Sorun yoktu diğer disklerden aktarım yaparken muhtemelen sorun donan harddiskte. Format atsam acaba içindekileri bir şekilde alsam düzelir mi acaba jackrudolphgs 4 yıl önce
    • @jackrudolphgs bir program ekledim bununla denesene sorun yaşıyor musun görelim. murat 4 yıl önce
    • Yine aynı sorunu yaşıyorum. Dosya kopyalarken birden bire aktarım hızı düşüyor donuyor jackrudolphgs 4 yıl önce
    • Acaba biçimlendirme yapsam sorunu çözer mi ? jackrudolphgs 4 yıl önce
    • Kesinlikle çözebilir. Format atarken diskleri exFat olarak formatla @jackrudolphgs dosya sistemi sorunu yaşıyor olabilirsin. murat 4 yıl önce
    • Abi peki bunun mantığı nedir ? Önce hızı normal oluyor sonra takılı kalıyor. Yani buna ne sebep olabilir ? jackrudolphgs 4 yıl önce
    • @jackrudolphgs diskin belirli bölgelerinde dosya sistemi sorunu olabilir. Disk hata taraması gerçekleştirebilirsin. Bir de elinde fazlasan bir harici disk varsa (3. bir disk) onunla sırası ile test etmen de faydalı olur. murat 4 yıl önce
    • Bu arada son 2 gündür bu diski çok fazla usb den pat diye çekmek zorunda kaldım. Bu bi sorun yaratır mı jackrudolphgs 4 yıl önce
    • @jackrudolphgs doğrudan diski çıkartman dosya sistemine zarar verir. Bunu yapma. İçindeki dosyalar bozulabilir. murat 4 yıl önce
    • Haklısın ama donanımı güvenle kaldır çalışmayınca disk durdurulamayınca başka çarem ne ki ? jackrudolphgs 4 yıl önce