Harici Disk biçimlendirme uyarısı sorunu nasıl çözülür?

Sagete Backup Silim 1 Tb harici disk biçimlendirme uyarısı almamak için kullanırken nelere dikkat etmeliyiz?EKRANGÖRÜNTÜSÜtara ve düzelt diyorum yeşil bar dolmuyor. Nette nedenini buldm. diski güvenli çıkar yapmadığım ve dosya aktarımı sırasında bağlantıyı kestiğim için disk yapısı hasar görmüş. Güvenli çıkar dediğimizde dosya bir program tarafından kullanılıyor hata mesajı alıyorum.Garantisi bitti bir daha aynı hatayı almamak için kullanıcı olarak neler yapabilirim.

efe efe (65)
2 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Nasıl bir uyarı alıyorsunuz? SS atabilir misiniz?

    Düzenleme: Bu biçimlendirme uyarısı değil ki. Genelde USB'yi bilgisayara taktığınız zaman bu çıkar. Açıklamasını yapmış zaten "bu aygıttaki veya diskteki dosyalarda sorun oluşmuş olabilir." Mutlaka Tara ve Düzelt seçeneğini tıklayıp devam etmelisin.

    hydra hydra (3800)
    2 yıl önce cevaplandı

      Temiz bir format atamıyorsanız şunu deneyin işe yarayabilir.

      Sağ Tık > Özellikler' > Araçlar 'den

      Çözümle'yi tıklayınca parçalanma oranı gözüküyor

      sonra En iyi Duruma Getir tıklayın

      -Uzun zaman alabilir - elektrik kesintisi vb. durumlara dikkat edin

      muvel muvel (332)
      2 yıl önce cevaplandı

        ss attım dolmuyor yeşil bar tamir edemiyor.

        efe efe (65)