Harici disk parametre hatası

Arkadaşlar, harici hard diskim "parametre hatası" veriyor. Hard diskin içindeki bilgiler silinmeden aşağıdaki uygulama ile harici  hard diski kurtarmak mümkünmü? Bu tarama sonucu harici hard diskteki bilgiler siliniyormu? Selamlar.

1.Windows tuşu ve R tuşlarına birlikte basın

2.Çalıştır ekranına CDM yazın ve enter tuşuna basın.

3. Komut istemi satırı açılacaktır. Bu satıra aşağıdaki komutu yazın.

   Komut içerisindeki E: harici diskinizin harfi olmalıdır.

    CHKDSK E:/F/R/X

4. Tarama işleminin bitmesini bekleyin.

babamimar babamimar (1)
8 yıl önce sordu

  • Soru açıklama kısmına cevap girmişsiniz. Çözüm paylaşmak istiyorsanız soru açıklama bölümünde soru hakkında genel bilgiyi girin ve arından soruyu sorun. Soruyu sorduktan sonra cevap bölümü açılacaktır. Cevabı yazın. Son olarak ise cevabı onaylayın. Bu şekilde daha doğru ve düzenli bir çözüm paylamış olursunuz. brsozl 8 yıl önce

Toplam 3 Cevap

Merhaba, Bu işlem hard diskin içindeki dosyalarınızı silmez windows yalnızca hatalı/hasarlı kısmı bulup düzeltecektir. Yapmanız gereken işlem aşağıdaki gibidir.

  1. Windows tuşu ve R tuşlarına birlikte basın
  2. Çalıştır ekranına CMD yazın ve enter tuşuna basın.
  3. Komut istemi satırı açılacaktır. Bu satıra aşağıdaki komut yazın.
    Komut içerisindeki E:  harici diskinizin harfi olmalıdır.
     CHKDSK E: /F /R /X
  4. Tarama işleminin bitmesini bekleyin.

lion lion (595)
8 yıl önce cevaplandı

    Verdiğiniz bilgi için teşekkürler,

    babamimar babamimar (1)
    8 yıl önce cevaplandı

      merhaba ben yapmaya calıstım yaptığımda ise Cannot open volume for direct access. böyle bi hata verdi ve diski göstermemeye başladı lütfen yardım edin

      sitelios37 sitelios37 (1)
      3 yıl önce cevaplandı

      • Access Denied as you do not have sufficient privileges or the disk may be locked by another process. You have to invoke this utility running in elevated mode and make sure the disk is unlocked simdidie böyle bi hata veriyo sitelios37 3 yıl önce