Harici diskim RAW'a dönüştü. Nasıl kurtarabilirim?

İYİ Günler

AYNI SORUNU DEFALARCA YAŞADIM,PROGRAM VESSAİRE UĞRAŞMADIM,EN SON GEÇEN GÜN BİLGİSAYARDA YEDEKLEME YAPIYORDUM,YEDEKLENEN DOSYA BOYUTU ARTTIĞI İÇİN YAVAŞ İLERLEMEYE BAŞLADI,BİLGİSAYAR KİLİTLENDİ,VERİLERİ KURTARMAK İÇİN,HARİCİ DEPOLAMA BİRİMİNİ BİRDEN ÇEKTİM,GERİ TAKTIĞIMDA ÇOK GEÇTİ,SES GELDİ,IŞIĞI YANDI FAKAT,SADECE SİMGEYDİ,ARADIM İNTERNETTE ARADIM,CMD, CHKDSK MANTIKLI GELDİ,DENEDİM TEPKİ VERMEDİ,AYNI DURUMDA BAŞKA VAR,BU SEFER TAKINCA BİLGİSAYARIN İŞLEYİŞİNİ İNTERNET BAĞLANTISINI BİLE KİLİTLEDİ,ONDA DENEDİM BU SEFER GEREKLİ BOŞLUK VE DOĞRU KOMUT YAPMAMA RAĞMEN INVALID PARAMETER DEDİ,İŞLETİM SİSTEMİ,WİNDOWS,10,RAM, 8,GB,MAXELL,250,GB,TOSHIBA,500,GB

suloy97 suloy97 (1)
1 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Öncelikle veri kurtarma programları ile diskteki verileri kurtarmayı denemelisin. Belli ki dosya sistemi, bölüm bilgisi hasar görmüş.

    Buradaki programı kullan: https://uzmanim.net/soru/formatlanmis-diskten-veri-nasil-kurtarilir/93248

    Burada anlatılan PhotoRec programı ile diskteki verilerini başka bir harici diske ya da yerel diske kurtarmayı dene.

    Daha sonra Diskpart ile bölümleri filan sil ve yeniden oluştur: Diskpart nedir, nasıl kullanılır?

    Eğer fiziksel bir zarar görmediyse diskin yuarıda yazdıklarım başarılı olacaktır.

    hakan hakan (15409)