Harici diskler arasında veri kopyalamak için laptop tavsiyesi

Ben çok sık veri yedekleme işi yapan biriyim yani 2 harici disk takıp sorunsuz ve hızlı sekilde veri değiş tokuşu yapmak istiyorum. Buna uygun bir laptop ıstiyorum. Bütçe 3.500 tl civarı.

Yani buna uygun olarak kullanisil bir laptop tavsiyesi istiyorum.

Ssd li olup olmaması fark eder mi ?

Ram işlemci nasıl ve ne kadar olmalı ?

Baska dikkat edecegim şeyler var mı ?

jackrudolphgs jackrudolphgs (59)
4 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Merhaba ,

    SSD olmasına dikkat et. Mutalaka SSD olmalı.

    Sana tavsiyem 16 GB Ram olsun .Ekran kartı en az 2 Gb olmalı.

    Soğutucu sistemine dikkat et. Marka olarak şuan benim kullandığım Lenovo modelini kullanıyorum . Tavsiye ederim. Ama eğer daha iyisini istiyorsan Apple düşün.

    huseyinkkamer huseyinkkamer (77)
    4 yıl önce cevaplandı

    • Çok doğru dedin ama 256 gb SSD ler var genelde. Bu gerçekten çok az depolama değil mi. Diğer yanda 1 tb harddisk daha mantıklı değil mi yani farkı nedir jackrudolphgs 4 yıl önce
    • Hız farkı var. SSD kullanan arkadaşın varsa sor derim. Ben çok memnunum bilgisayar performans ından. Şöyle yap diski 2 ye böl 150+100 diye bide taşınabilir disk al, 1 Tb dosyaları nı öyle muhafaza edersin. Tavsiye sadece. huseyinkkamer 4 yıl önce
    • Çok teşekkür ederim araştıracağım. Sendeki modelin adı nedir Lenovo'nun ? jackrudolphgs 4 yıl önce
    • Lenovo T420 huseyinkkamer 4 yıl önce

    Anladığım kadarıyla Harici diskler arasında veri transferi yapıyorsun. SSD genel olarak bilgisayarın performansını arttırır. Açılış, kapanış ve işlem süreleri azalır. Elbette buna karşın SSD disklerin depolama alanı HDD ye göre daha az.

    i5 işlemci, en az 8GB ram ve SSD disk barındıran bir bilgisayar işini rahatlıkla görmeni sağlar. Aynı zamanda diğer işlerinde de bunu kullanabilirsin.

    Dell Inspiron 3576 Intel Core i5 8250 8GB 256GB SSD Radeon 520 Freedos 15.6"

    hakan hakan (15409)
    4 yıl önce cevaplandı

    • Hakan peki bu bilgisayarda oyun performansı nasıldır bir de pil ömrü nasıl jackrudolphgs 4 yıl önce
    • @jackrudolphgs oyun bambaşka bir dünya. Fakat PUBG, FIFA18, CSGO gibi oyunları rahat oynarsın. Pil seni 4-5 saat götürür. hakan 4 yıl önce