Harici Harddisk Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Harici harddisk alırken nelere dikkat etmeliyiz bide hangi markaların harddiskleri daha iyidir. boyut olarak 500 GB - 1 TB

lion lion (595)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    -İyi ve tanınmış bir marka olması (Sony, Samsung, Seagate, Maxtor, Western Digital, Toshiba vd)  ile yapımında kaliteli malzeme kullanılmasına dikkat edilir.

    -Nispeten hafif, küçük boyutlu ve taşınabilmesi kolay olanlar tercih edilebilir. Hele birde kılıfı, çantası vb varsa..

    -USB 3.0 tercih edilir ama geriye dönük 2.0 uyumluda olmalıdır (Günümüzde USB 3.0 desteklemeyen PC kalmadı gibi. Yani 3.0 arabirim desteği artık standart haline geldi).

    -Okuma yazma hızları tercih sebebi olabilir ama USB 3.0 arabirimli harici disklerin hepsinde bu hızlar aşağı yukarı aynı olur (Fark olsada bu farklar dikkate alınmasına gerek olmayacak kadar az olur).

    -Fiyatına, daha doğrusu fiyat/performansına dikkat edilir (Fiyat/performans: En uygun fiyatla en yüksek performansın elde edilebilmesi, bir başka ifadeyle en yüksek performansın en uygun fiyatla elde edilebilmesi)

    usb 3.0 taşınabilir disk 1tb en ucuz arama sonuçları (tıkla)

    temmuz temmuz (12505)
    7 yıl önce cevaplandı

      http://ulu.so/u92fpg Bu ürünü ben de kullanıyorum sağlamlığından ödün vermeden şık ince ve hafif bir HDD. Öneririm

      kugabugra18 kugabugra18 (47)